Strona główna

Mateusz Koniuszy nowym zawodnikiem Chojniczanki

Mateusz Koniuszy nowym zawodnikiem Chojniczanki

2022-01-20 14:06:50  |  MKS Chojniczanka

Mateusz Koniuszy został nowym zawodnikiem Chojniczanki. 19-latek podpisał z naszym klubem dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o rok. W barwach Chluby Grodu Tura zagra z numerem 29.


Mateusz Koniuszy urodził się 9 maja 2002 roku. To ofensywny zawodnik mogący grać jako skrzydłowy lub napastnik. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Pogoni Lębork do której dołączył w 2009 roku. W klubie z Lęborka grał do 2018 roku, a w sezonie 2017/18 zadebiutował w pierwszej drużynie grającej wówczas w rozgrywkach pomorskiej IV Ligi. W latach 2018-2021 grał w kanadyjskim Hamilton United (League1 Ontario). Przez ostatnie dni, Koniuszy był sprawdzany przez sztab szkoleniowy pierwszego zespołu. Nowy zawodnik żółto-biało-czerwonych zagrał również w sobotnim sparingu ze Świtem Skolwin w którym to zdobył gola na 3:0.

- Transfer Mateusza to efekt naszych działań skautingowych. Chcemy odważnie stawiać na mlodych zawodników, a w dodatku utożsamiających się z naszym regionem. Stąd pozyskanie Mateusza, a  wcześniej także Konrada Formeli. Przez kilka ostatnich dni, Mateusz pokazał się z dobrej strony i potwierdził, że drzemie w nim potencjał, który mam nadzieję niebawem rozwinie się jeszcze bardziej pod okiem trenera Tomasza Kafarskiego - mówi dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl