Strona główna

Daniel Szelągowski wypożyczony do Chojniczanki

Daniel Szelągowski wypożyczony do Chojniczanki

2023-01-03 13:03:37  |  MKS Chojniczanka

Daniel Szelągowski został nowym zawodnikiem Chojniczanki. 20-letni pomocnik będzie wypożyczony do naszego klubu z Rakowa Częstochowa na czas rundy wiosennej 2023. W barwach Chluby Grodu Tura zagra z numerem 35.


Nowy piłkarz w naszych szeregach urodził się 2 września 2002 roku w Kielcach. Nominalną pozycją Daniela jest prawa lub lewa pomoc. Może również zagrać jako ofensywny pomocnik. To drugi zawodnik, który wzmocni nasz zespół przed rundą wiosenną 2023.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że Daniel dołącza do naszego zespołu, bo nie byliśmy jedynym klubem, który o niego zabiegał. Mimo młodego wieku jest to z pewnością już doświadczony zawodnik, który bez wątpienia wzmocni naszą formację młodzieżową. Ten ruch, to kolejny efekt potrzeby przeprofilowania naszej kadry, w której brakowało wystarczającej liczby klasycznych skrzydłowych. Jak dotąd nasze plany co do zimowych wzmocnień idą zgodnie z założeniami moimi jak i trenera. Mamy nadzieję, że będzie tak dalej – komentuje dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Daniel Szelągowski jest wychowankiem Kieleckiego Klubu Piłkarskiego Korona, skąd w 2018 przeszedł do Korony Kielce. Już w pierwszym sezonie w Koronie zdobył tytuł Mistrza Polski U-19, grając w rundzie jesiennej w drużynie CLJ m.in. z Mateuszem Bartosiakiem. Bardzo szybko trafił do pierwszej drużyny Korony i już w drugiej rundzie zadebiutował na boiskach Ekstraklasy. Dla Korony zagrał łącznie w 6 meczach Ekstraklasy i zdobył 2 gole.

W sezonie 2020/21 przeszedł do Rakowa Częstochowa z którym to dwukrotnie sięgnął po Puchar Polski. W barwach aktualnego lidera Ekstraklasy zagrał w 34 meczach PKO Ekstraklasy w których to strzelił 1 bramkę, 9 spotkaniach Fortuna Pucharu Polski oraz 6 meczach eliminacji do Ligi Konferencji Europy UEFA. Wiosną 2022 roku był wypożyczony do Warty Poznań, gdzie rozegrał 5 spotkań na najwyższym szczeblu rozgrywek.

Nowy zawodnik Chojniczanki ma również za sobą regularne występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl