Strona główna

Hlib Bukhal nowym zawodnikiem Chojniczanki

Hlib Bukhal nowym zawodnikiem Chojniczanki

2023-01-16 15:43:00  |  MKS Chojniczanka

Hlib Bukhal został oficjalnie nowym zawodnikiem Chojniczanki. 27-letni środkowy obrońca pochodzi z Ukrainy i w poprzedniej rundzie reprezentował klub Hebar Pazardżik z najwyższej ligi w Bułgarii. Bukhal związał się z naszym klubem półrocznym kontraktem z opcją przedłużenia o rok. W barwach Chluby Grodu Tura zagra z numerem 38.


Nowy piłkarz Chojniczanki urodził się 12 listopada 1995 roku w Kijowie. Jest lewonożnym środkowym obrońcą. Na swoim koncie ma grę na najwyższym szczeblu rozgrywek na Ukrainie oraz w Bułgarii, występy w Lidze Europy, a z młodzieżową reprezentacją Ukrainy dotarł do ćwierćfinału Uniwersjady w Taipei (2017).

W związku z tym, że mieliśmy bardzo duże zastrzeżenia do postawy naszej defensywy w rundzie jesiennej, już od dłuższego czasu bardzo intensywnie poszukiwaliśmy środkowego obrońcy, który będzie mógł stanowić realny filar tej formacji. W związku z tym, że w Polsce popyt zdecydowanie przewyższa podaż na tej pozycji, szukaliśmy za granicami naszego kraju. Wybór na Gleba padł już w grudniu, jednak wówczas trenował on z drużyną angielskiej League One Accrincton Stanley FC i dlatego musieliśmy uzbroić się w cierpliwość. Ostatecznie udało się nam osiągnąć porozumienie i tym samym liczymy, że Ukrainiec będzie dla naszego zespołu tym czego brakowało nam w linii defensywnej – komentuje dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

W swojej seniorskiej karierze reprezentował kolejno Arsenal Kijów, Metalist Charków, PFK Lwów, FK Oleksandrija, Krywbas Krzywy Róg, czeską Sigmę Ołomuniec i bułgarski Hebar Pazardżik. Najdłużej związany był z klubem z Aleksandrii, gdzie grał w latach 2018-2021, a w sezonie 2019/20 wywalczył ze swoim klubem awans do fazy grupowej Ligi Europy, rozgrywając w niej 4 spotkania (przeciwko VFL Wolfsburg, KAA Gent i dwukrotnie z AS Saint-Étienne). W tym sezonie był podstawowym zawodnikiem Hebaru Pazardżik z efbet Liga (odpowiednik polskiej PKO Ekstraklasy). Jesienią zagrał tam w 14 ligowych meczach (1212 minut).

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl