Strona główna

Co trzeba wiedzieć przed zakupem samochodu hybrydowego?

Co trzeba wiedzieć przed zakupem samochodu hybrydowego?

2021-02-12 14:05:12  | 

Dużo się ostatnimi czasy mówi o przechodzeniu z napędu spalinowego, na bezpieczniejszy dla środowiska – napęd hybrydowy samochodu. Istnieje nawet slogan do tego namawiający: Stop smoking, go hybryd. Niewątpliwym faktem, który warto już na wstępie zaznaczyć – jest też to, że samochody hybrydowe są znacznie tańsze w eksploatacji, niż ich spalinowe odpowiedniki.


Niewątpliwie warto więc korzystać z hybrydy. Jeśli więc planujemy zakup samochodu o takim napędzie, to trzeba być świadomym kilku kwestii. Co więc trzeba wiedzieć? Na to i inne pytania odpowiemy w niniejszym artykule.

 

Jakie są wersje napędu hybrydowego?

Jak dzielimy samochody hybrydowe? W dużym uproszczeniu są trzy, najczęściej spotykane wersje:

Czy samochody z napędem hybrydowym są bezpieczne?

Samochody hybrydowe uznać należy za wyjątkowo bezpieczne. W momencie, kiedy samochód porusza się tylko na prąd – jest wtedy bardzo cichy – trzeba jedynie uważać na przejściach dla pieszych i przejazdach rowerowych, by swoim nagłym pojawieniem się nie zaskoczyć pieszego, lub rowerzysty.

Warto jednak podkreślić, że wiele samochodów hybrydowych posiada, specjalnie na tą okazję, funkcję wydania ostrzegawczego dźwięku, którego nie należy mylić z klaksonem.

 

Czy samochody hybrydowe są przyjemne w prowadzeniu i ekonomiczne?

Samochody hybrydowe doskonale nadają się do jazdy miejskiej. Musimy wtedy stawać przed przejściami dla pieszych i w korkach. Jeżdżąc na niskich biegach, oraz na wysokich obrotach silnika – hybryda cechuje się wyjątkowo niskim zużyciem paliwa.

 

Podsumowanie

Z tego artykułu dowiedzieliśmy się więc jak dzielimy samochody hybrydowe, czy są one bezpieczne, ekonomiczne, oraz kiedy najbardziej się to uwidacznia. Mamy nadzieję, że nabyta tu wiedza pozwoli Państwu lepiej rozeznać się w tych kwestiach, przed zakupem samochodu hybrydowego.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl