Strona główna

Od dziś otwarte kolejne muzea na Pomorzu

Od dziś otwarte kolejne muzea na Pomorzu

2020-05-19 13:23:32  |  Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

We wtorek, 19 maja swoje zbiory zwiedzającym udostępniły Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich, Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie oraz Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku. Oczywiście, na specjalnych zasadach związanych z trwającym nadal stanem zagrożenia epidemicznego. Zwiedzać trzeba będzie w maseczkach, po dezynfekcji rąk i przy ograniczonej liczbie osób.

Od dziś można już zwiedzać skansen we Wdzydzach Kiszewskich. Fot. Facebook.com / Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny.

Przed wizytą w każdej instytucji kultury na Pomorzu warto wejść na jej stronę internetową, by poznać obowiązujące zasady działalności.

 

Jak i kiedy zwiedzać skansen we Wdzydzach?

Pracownicy muzeum opracowali nowe zasady zwiedzania skansenu. Przy wejściu trzeba będzie dezynfekować ręce, a na twarzy nosić maseczkę, przyłbicę lub materiał zakrywający nos i usta. Między osobami zwiedzającymi powinna być zachowana odległość min. 2 m. Nie wolno także zbierać się w grupy. Przy każdym obiekcie skansenu na tablicach zostanie wywieszona informacja o tym, ile osób może przebywać w nim jednocześnie. Dodatkowo będzie można poruszać się jedynie po wyznaczonych ścieżkach zwiedzania.

Muzeum we Wdzydzach będzie czynne od godz. 10:00 do 16:00.

Więcej informacji na stronie Muzeum we Wdzydzach Kiszewskich.

Dzień przed otwarciem, w Międzynarodowym Dniu Muzealnika, wdzydzki skansen odwiedził Mieczysław Struk. Marszałek województwa pomorskiego przekazał pracownikom jednostki zapas maseczek ochronnych oraz złożył serdeczne życzenia z okazji ich święta. Fot. Bartosz Stachowiak.

 

Bytów ponownie otwarty

Od 19 maja można także odwiedzać Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie. Tutaj także obowiązuje dezynfekcja rąk, zasłanianie nosa i ust, a także zakaz gromadzenia się w grupy większe niż pięć osób (chodzi o grupy zwiedzające z przewodnikiem). Siedzibę główną muzeum może jednocześnie zwiedzać maksymalnie 30 osób. Niedostępne dla gości będą Gotycka Wieża św. Katarzyny w Bytowie, Muzeum Szkoły Polskiej w Płotowie oraz Zagroda Styp-Rekowskich w Płotowie.

Muzeum będzie otwarte od godz. 10:00 do 16:00 od wtorku do niedzieli.

Więcej o zasadach zwiedzania i rezerwacjach usługi przewodnickiej na stronie Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie.

 

Salony wystawowe w Słupsku

Trzy salony wystawowe w Słupsku i Ustce są od dziś otwarte również w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej. Zachowane będą wszelkie zasady bezpieczeństwa związane z ochroną przed COVID-19. Natomiast wszystkie stacjonarne działania edukacyjne, takie jak warsztaty, wykłady, zajęcia w pracowniach zostają zawieszone wstępnie do końca wakacji.

Informacje o otwarciu dostępne są na stronie galerii w Słupsku.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl