Strona główna

Czytelnie dla dorosłych i naukowa oraz pracownia internetowa Mediateki otwarte będą od 1 czerwca

Czytelnie dla dorosłych i naukowa oraz pracownia internetowa Mediateki otwarte będą od 1 czerwca

2020-05-29 13:00:04  |  Miejska Biblioteka Publiczna

Od poniedziałku 1 czerwca 2020 roku po przerwie spowodowanej epidemią otwarta zostanie dla czytelników Czytelnia i Informacja Biblioteczna MBP wraz z Pracownią Dokumentacji Regionalnej. Będzie można już także korzystać z czytelni naukowej oraz pracowni internetowej w Mediatece. Nadal nieczynna pozostanie natomiast czytelnia w Oddziale dla dzieci.


W otwartych działach obowiązywać będą nowe zasady korzystania ze zbiorów. Czytelnicy muszą przebywać w nich, tak jak w całej bibliotece, w maseczkach i rękawiczkach. Po wejściu są zobowiązani zdezynfekować ręce płynem dezynfekującym, a zbiory biblioteczne i sprzęt dotykać wyłącznie w rękawiczkach. Po wejściu do działu należy najpierw stanąć w wyznaczonym miejscu, a dopiero potem usiąść przy biurku wskazanym przez bibliotekarza.

W Czytelni jednocześnie będą mogły przebywać 4 osoby z zachowaniem dystansu społecznego – jedna osoba przy jednym stoliku. W czytelni naukowej będzie mogła przebywać 1 osoba, a w pracowni internetowej w Mediatece 2 osoby.

W Czytelni i Informacji Bibliotecznej (pok. 104) będzie można na miejscu czytać prasę i korzystać z księgozbioru, nie będą natomiast prowadzone usługi ksero.


Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl