Strona główna

DPS. Testy dla pensjonariuszy i pracowników

DPS. Testy dla pensjonariuszy i pracowników

2020-04-28 11:57:46  |  Agata Wiśniewska, fot. arch.

Jeszcze w tym tygodniu mają zostać pobrane wymazy do badań na obecność koronawirusa od podopiecznych i kadry Domu Pomocy Społecznej w Chojnicach. Łącznie to ponad 160 osób.


Od momentu wprowadzenia stanu epidemicznego w placówce przy ul. Leśnej 12 postawiono na tygodniowy system pracy. - Po tygodniu następuje wymiana załogi. Taką decyzje podjęli sami pracownicy. Wielki ukłon w ich stronę, bo przy takim systemie pracy poświęcają swoje życie prywatne - mówi starosta Marek Szczepański. Obecnie w chojnickim DPS-ie przebywa ponad 100 pensjonariuszy, natomiast liczba pracowników to 63 osoby.

W tym tygodniu od wszystkich mają zostać pobrane wymazy na obecność COVID-19. - Mamy nadzieję, że takie badania będą powtarzane co jakiś czas, bo jednak po tygodniu ci pracownicy wracają do swoich środowisk - mówi włodarz. Aktualne badanie na koronawriusa będą musieli także posiadać nowo przyjęci mieszkańcy DPS-u.

Marszałek woj. pomorskiego przekaże na DPS-y w woj. pomorskim 10 mln zł. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej rozdysponuje zaś pomiędzy takie placówki w całym kraju kwotę 20 mln zł.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl