Strona główna

Na parkingu przy urzędach stawki jak w I Strefie Płatnego Parkowania

Na parkingu przy urzędach stawki jak w I Strefie Płatnego Parkowania

2020-01-29 10:32:18  |  Agata Wiśniewska, fot. Anna Zajkowska

1 zł na 30 min. postoju i 3 zł za godzinę. To wysokość proponowanej opłaty, jaką mieliby uiścić petenci za pozostawienie auta na parkingu przed starostwem czy urzędem gminy. Pracownikom proponuje się natomiast miesięczny abonament w wysokości 50 zł.- Wreszcie po dwunastu wersjach zarządzania ruchem przy starostwie i gminie zdecydowaliśmy się na wersję próbną zarządzania parkingiem - informuje wicestarosta Mariusz Paluch. Na 140 miejsc przed urzędami 40 ma pełnić funkcję komercyjną. Na nich swoje auta  będa mogli zostawić chcący załatwić sprawę w urzędzie. 30 minut postoju miałoby kosztować 1 zł, a godzina 3 zł. Podobne stawki obowiązują w I Strefie Płatnego Parkowania w Chojnicach. - Ma to wymusić ekonomicznie do szybkiego i sprawnego przemieszczania się i załatwiania spraw w urzędzie - mówi wicestarosta.

Do dyspozycji pracowników większa ilość miejsc, dokładnie 100, w systemie abonamentu - 50 zł za miesiąc. Opłatę abonamentową, ale innej wysokości mieliby również uiszczać okoliczni mieszkańcy, którzy korzystają z miejsc parkingowych po godzinach pracy urzędów.

Najprawdopodobniej na darmowy postój będą mogły liczyć osoby niepełnosprawne. Wciąż rozważane są rozwiązania dotyczące radnych, którzy do starostwa czy gminy przyjeżdżają nie tylko na czas sesji, ale i komisji.
A co z miejscami za szlabanem, gdzie parkują członkowie zarządu powiatu? - Będziemy chcieli te miejsca oddać do dyspozycji gości specjalnych typu wojewoda, marszałek - informuje Paluch.
Proponowane rozwiązania mają wejść w życie w przeciągu 2-3 miesięcy. Rok potrwa ich testowanie. - Będziemy czynić obserwacje, które mają doprowadzić do maksymalizacji obsługi interesantów, klientów, petentów, zarówno urzędu gminy jak i naszego urzędu powiatowego, jak i też wydziału paszportowego, do którego poza wydziałem komunikacji najwięcej osób przyjeżdża.

Obecnie wyłaniany jest podmiot, który zajmie się obsługą parkingu.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl