Strona główna

Ubezpieczenia samochodowe w Gdańsku są jednymi z najdroższych w kraju. Jednak cena najtańszego OC to tylko 450 zł!

Ubezpieczenia samochodowe w Gdańsku są jednymi z najdroższych w kraju. Jednak cena najtańszego OC to tylko 450 zł!

2019-11-05 12:00:30  | 

Gdańsk zajmuje drugie miejsce wśród miast wojewódzkich, w których ubezpieczenie samochodu jest najdroższe. Średni koszt OC w Gdańsku to 946 zł. Jednak niektórym kierowcom udaje się znaleźć o wiele tańsze ubezpieczenie OC, nawet poniżej 500 zł.


Dlaczego OC w Gdańsku jest tak drogie?

Średnia cena OC w Polsce wynosi 779 zł. Jest więc o 167 zł mniejsza od średniej ceny tego ubezpieczenia w Gdańsku. Co jest przyczyną gdańskiej drożyzny?

Gdańsk to spore miasto, z dużą liczbą pojazdów i bardzo intensywnym ruchem drogowym. W takim miejscu zdarzenia drogowe stanowią codzienność. Liczne wypadki i kolizje wpływają natomiast na ceny ubezpieczeń samochodowych.

Ubezpieczyciele analizują dane statystyczne dotyczące wypadkowości. Bazując na statystykach, oceniają prawdopodobieństwo wystąpienia szkody. Wysokość składki OC jest ustalana w zależności od ryzyka. Wysokie prawdopodobieństwo zdarzenia drogowego sprawia, że koszt OC także wzrośnie. Więcej o kształtowaniu się cen OC w Gdańsku przeczytasz w artykule “Najtańsze OC w Gdańsku. Nawet za 450 zł!”.

Tanie OC w Gdańsku jest możliwe!

Okazuje się, że znalezienie tańszego OC w Gdańsku jest możliwe. Po gdańskich drogach poruszają się kierowcy, którzy znaleźli ofertę ubezpieczenia za mniej niż 500 zł.

Najtańsze OC - za 450 zł - znalazł 36-letni mężczyzna, który jeździ Volkswagenem Polo o pojemności 1043 cm3. W dalszej kolejności plasują się właściciele Forda Focusa (pojemność 1560 cm3; cena OC 460 zł), Fiata 500 (pojemność 1242 cm3; cena OC 491) i Alfa Romeo MiTo (pojemność 1368 cm3; cena OC 496).

Tanie OC + AC

W zakres obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej nie wchodzą szkody na własnym pojeździe. Dlatego też warto zastanowić się nad dodatkowym ubezpieczeniem AC. Jedynie 63% wszystkich kierowców wykazuje zainteresowanie łącznym pakietem OC + AC. Powodem jest najprawdopodobniej chęć zaoszczędzenia. Okazuje się jednak, że poszerzenie ochrony ubezpieczeniowej o autocasco nie musi być drogie. Najtańsze OC + AC w Gdańsku kosztuje tylko 707 zł! Sposobem na tanie OC i AC jest porównanie ofert różnych ubezpieczycieli. Taką możliwość oferuje porównywarka ubezpieczeń na Mubi.pl.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl