Strona główna

Odzyskane skradzione auta i zatrzymani w związku z kradzieżami

Odzyskane skradzione auta i zatrzymani w związku z kradzieżami

2014-04-15 11:59:42  |  KPP Chojnice

Trzy odzyskane samochody i kilku zatrzymanych mężczyzn to efekt kilkutygodniowej pracy policjantów z Chojnic i Czerska. Funkcjonariusze wyjaśniali okoliczności kradzieży, usiłowań i włamań do samochodów, do jakich dochodziło w ostatnim czasie na terenie powiatu chojnickiego i starogardzkiego. Dzięki współpracy policjantów zebrano materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie kilkunastu zarzutów mężczyznom podejrzewanym o dokonanie tych czynów. Dwóch 27-latków zostało aresztowanych na trzy miesiące. Za włamania i kradzieże grozi im do dziesięciu lat pozbawienia wolności.


Pod koniec marca br. policjanci z Chojnic zostali powiadomieni o kilku włamaniach do samochodów, które były zaparkowane w różnych częściach miasta. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że z aut zginęły różne przedmioty – telefony, radio CB, pieniądze i karty bankomatowe. Funkcjonariusze ustalili, że w tym samym czasie sprawcy próbowali także ukraść samochód osobowy mercedes zaparkowany na niestrzeżonym parkingu osiedlowym. Dwa dni później w centrum Chojnic doszło do kradzieży audi 80. Pracując nad tymi sprawami policjanci zabezpieczali ślady, zbierali informacje i poszukiwali sprawców.

Już po kilku dniach kryminalni z Chojnic i Czerska zatrzymali trzy osoby, które podejrzewali, że mają związek z tymi sprawami. W wyniku podjętych czynności odzyskali skradzione audi 80, które zabezpieczyli na jednej z posesji w Czersku. Jej właściciel, prowadzący skup złomu, usłyszał zarzuty paserstwa. Oprócz samochodu skradzionego w Chojnicach, policjanci w tym samym miejscu odzyskali również auto ukradzione w powiecie starogardzkim.
Prokurator zastosował wobec 55-latka dozór policyjny. Drugi z zatrzymanych usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i po wykonaniu czynności został zwolniony.

1 kwietnia br. na terenie powiatu starogardzkiego, we współpracy z tamtejszymi policjantami, kryminalni z Chojnic zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży trzech mężczyzn. Jednemu z nich przedstawili zarzut usiłowania kradzieży samochodu marki Volkswagen LT oraz kradzieży trzech katalizatorów, której dopuścił się pod koniec ubiegłego roku. Wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny.

Kryminalni pracujący nad sprawą zebrali informacje, z których wynikało, że za przestępstwami stoi jeszcze dwóch mężczyzn. Z ustaleń wynikało, że to oni organizowali kradzieże, a w niektórych sami brali udział. 8 kwietnia na terenie Chojnic policjanci zatrzymali pierwszego z nich. 27-latek z gminy Czersk usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży samochodu, kradzieży katalizatorów oraz sprzedaży środków odurzających. Na wniosek policji i prokuratury sąd aresztował go na trzy miesiące.

Dwa dni później wpadł jego kolega. Mieszkaniec gminy Tuchola, krótko przed zatrzymaniem, zdążył jeszcze ukraść golfa na terenie Chojnic. Policjanci zabezpieczyli skradziony pojazd, a mężczyzna trafił do izby zatrzymań. Usłyszał zarzuty włamań i kradzieży aut. Zgodnie z decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Według policjantów sprawa jest rozwojowa i nie wykluczają postawienia kolejnych zarzutów.

Za kradzież grozi od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. Włamanie to przestępstwo zagrożone karą do dziesięciu lat więzienia.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl