Strona główna

Gustaw zrobił wrażenie

Gustaw zrobił wrażenie

2019-08-14 10:36:06  |  Agata Wiśniewska

Pluszowy miś, zgodnie z zapowiedzią Arseniusza Finstera, trafił do pierwszego dziecka urodzonego dzięki miejskiemu programowi in vitro. W poniedziałek (12.08) burmistrzowie  odwiedzili małą Kalinkę i jej rodziców.


- Musieliśmy wdrapać się na czwarte piętro z Gustawem - relacjonuje Arseniusz Finster, któremu poza pluszakiem towarzyszył jego zastępca Adam Kopczyński. Obiecana maskotka  miała być większa od Kalinki i rzeczywiście jest. W wieku nastoletnim dziewczynka będzie miała szansę dogonić zabawkę wzrostem.

- Miś zrobił wrażenie na rodzicach, bo Kalinka to na razie taki mały śpioszek. Śpi 16 godzin na dobę - mówi włodarz. Arseniuszowi Finsterowi udało się wziąć dwumiesięczną chojniczankę na ręce i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Była czas na kawę i rozmowę o drodze do tego "małego" szczęścia. - Umówiliśmy się z rodzicami Kaliny, że za pół roku spotkamy się jeszcze raz. To było bardzo miłe spotkanie. Młodzi rodzice obecnie przymierzają się do  zmiany mieszkania. Po przybyciu nowego członka rodziny w obecnym zrobiło się nieco za ciasno.

Jeszcze w tym miesiącu możemy się spodziewać kolejnego bobasa z in vitro, potem na przełomie września i października. - Kolejne dzieci z in vitro w Chojnicach też będą musiały takiego misia dostać - mówi Arseniusz Finster.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl