Strona główna

Red Devils Ladies pokonują Nomme Kalju FC!

Red Devils Ladies pokonują Nomme Kalju FC!

2019-06-07 13:47:39  |  fot. i tekst: Red Devils Ladies

Po kilku porażkach nadszedł czas zwycięstwa, Red Devils Ladies Chojnice wysoko pokonały Estonki z Nomme Kalju FC 10:1 (3:0, 3:0, 4:1).
Łupem bramkowym podzieliły się: Patrycja Salwa 3, Magdalena Szpera 2, Iwona Wudarczyk 2, Marta Stachulewicz, Agnieszka Szultka i Weronika Sikorska.

Od samego początku nasze dziewczęta mocno zaatakowały, w 7 minucie z dystansu mocno uderzyła Iwona Wudarczyk, a piłka wpadła do siatki.
Dwie minuty później Magda Szpera po indywidualnej akcji dograła do Marty Stasiulewicz, która znakomitym podaniem obsłużyła Patrycję Salwa, która mocnym strzałem pod poprzeczkę podwyższyła na 2:0.


Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą tercję Karolina Wierzbicka zagrała do Patrycji Salwa, która minęła rywalkę i ponownie trafiła pod poprzeczkę. Komfortowe prowadzenie RDL 3:0 i krótka przerwa dla drużyny.
16 minuta meczu, sędzia odwiedzał przewinienie, a Iwona Wudarczyk precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego zdobyła czwartą bramkę.


Dwie minuty później było już 5:0, Patrycja Salwa skompletowała hat-tricka po wrzutce z autu.
Nasza drużyna nie ustawała w atakach na bramkę Estonek, Weronika Sikorska wywalczyła piłkę w rogu boiska, minęła bramkarkę i dograła do Marty Stasiulewicz, która z bliska zdobyła kolejnego gola.


Trzecia tercja wyglądała bardzo podobnie, nasze dziewczęta nieustannie napierały na rywalki, które ograniczały się do pojedynczych kontr, z którymi bez problemu radziły sobie nasze bramkarki Karolina Palacios i Klaudia Węglewska.
W 27 minucie po świetnym rajdzie i ograniu dwóch rywalek Magdalena Szpera mocnym strzałem podwyższyła na 7:0.


32 minuta to znakomita akcja Karoliny Wierzbickiej, która ściągnęła na siebie trzy rywalki i dograła do Agnieszki Szultki, która w swoim stylu mocnym uderzeniem zdobyła kolejnego gola.
Pozostały dwie minut gry do końca, kiedy Magda Szpera świetnym, technicznym uderzeniem z rzutu wolnego strzeliła 9 bramkę dla RDL.
Rywalki odpowiedziały honorowym trafieniem, było to bardzo ładne uderzenie po dobrym dograniu bramkarki.


Wynik meczu na 10:1 ustaliła Weronika Sikorska przepięknym uderzeniem z ostrego kąta w same okienko, a całą akcję przygotowała Ola Sudyk.
O 20.00 dziewczęta rozegrają ostatni meczu turnieju przeciwko holenderskiej drużynie Beach Soccer Zeeland.

Bramkarki:
1. Klaudia Węglewska
14. Karolina Palacios


zawodniczki z pola:
2. Julia Jargieło
4. Karolina Wierzbicka
6. Agnieszka Szultka
9. Magdalena Szpera (kapitan)
10. Aleksandra Sudyk
11. Weronika Sikorska
13. Iwona Wudarczyk
17. Wiktoria Słowy
20. Marta Stasiulewicz
21. Patrycja Salwa

trener: Marcin Synoradzki
fizjoterapeuta: Magdalena Kołodziej

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl