Strona główna

Podgrzewanej murawy w tym roku nie będzie

Podgrzewanej murawy w tym roku nie będzie

2019-05-13 14:27:57  |  Agata Wiśniewska

 

Miasto nie zdecydowało się rozstrzygnąć przetargu na wykonanie podgrzewanej murawy na stadionie Chojniczanki, w którym najniższa oferta opiewała na 6 mln zł. - Widzimy perspektywę realizacji tej inwestycji w roku przyszłym - informował w trakcie dzisiejszej (13.05) sesji burmistrz Arseniusz Finster.


- Przed sesją odbyliśmy spotkanie z zarządem Chojniczanki. Przekazałem informację, iż nie widzę możliwości realizacji tego zadania w tym roku. Ta decyzja przez zarząd została przyjęta niezbyt entuzjastycznie, ponieważ łatwiej byłoby wykonać teraz murawę i już ją mieć, niż planować kolejną inwestycję i jakieś wyłączanie meczów, kiedy już będziemy grali w nowym terminarzu rozgrywek - relacjonował radnym włodarz Chojnic. Przypomnijmy, że jedna z ofert w przetargu zrównała się z kosztorysem opiewającym na 6 mln zł, kolejna była o 1,4 mln zł wyższa. Horrendalny koszt wykonania podgrzewanej murawy w Chojnicach, gdzie indziej oscylujący między 3 a 4 mln zł, jest związany z warunkami geologicznymi. Miejski stadion został pobudowany na terenie dawnego jeziora.

- Ze względu na zwiększoną ilość wydatków na inwestycje unijne, głównie deszczówki, które miały nas kosztować 70 mln zł a będą kosztować około 100 mln zł musimy znaleźć środki dodatkowe. Nie jesteśmy w stanie zakumulować środków tak, żeby tę inwestycję wykonać w tym roku - wyjaśniał Arseniusz Finster. Samorząd nie chce brać sobie więcej zadań na głowę tym bardziej, że niebawem rozpoczną się prace związane z modernizacją dworca czy rewitalizacją Wzgórza Ewangelickiego.

- Ta inwestycja jest bardzo skomplikowana, ponieważ to nie jest tylko zdjęcie trawy i położenie kabla. Musimy wywieźć ze stadionu kilkanaście tysięcy metrów sześciennych ziemi, żeby zainstalować różne urządzenia i następnie przywieźć kilkanaście tysięcy metrów sześciennych ziemi i innych minerałów i położyć trawę – mówił burmistrz. Do tego z placu Emsdetten MZEC będzie musiał pociągnąć przyłącze.

- Mam nadzieję, że zarząd Chojniczanki dalej będzie kreował rozwój futbolu w Chojnicach. W mojej ocenie Chojniczanka, jej piłkarze i ich sukcesy są najlepsza wizytówką miasta – podsumował Arseniusz Finster.

Zgodnie z wymogami PZPN podgrzewana murawa na stadionach pierwszoligowych zespołów musi zostać wykonana do sezonu 2020/2021. W tym roku miasto Chojnice zainwestowało już sporo w obiekt przy ul. Mickiewicza. W marcu do użytku został oddany budynek konferencyjno-prasowy za 2 miliony złotych. Kolejne 500 tys. zł ratusz wyda na montaż bramofurt.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl