Strona główna

Lucyna Zawiszewska nowym sekretarzem urzędu gminy. Aktualizacja

Lucyna Zawiszewska nowym sekretarzem urzędu gminy. Aktualizacja

2018-12-14 15:54:49  |  Anna Zajkowska

Lucyna Zawiszewska jest szefem biura rady powiatu. W październiku br. odbierała podziękowania za wykonaną pracę na rzecz rady V kadencji od przewodniczącego gremium Roberta Skórczewskiego i starosty Stanisława Skai.

Od połowy stycznia nowym sekretarzem Urzędu Gminy Chojnice będzie Lucyna Zawiszewska. Stanowisko obejmie po odchodzącej na emeryturę Stefanii Majewskiej-Kilkowskiej.


W środę (11.12), składająca się z pięciu osób, komisja rekrutacyjna przeprowadziła rozmowy kwalifikacyjne z ośmioma kandydatami gotowymi objąć stanowisko sekretarza Urzędu Gminy Chojnice. Wygrała Lucyna Zawiszewska, kierownik Biura rady powiatu chojnickiego i zarazem najaktywniejszy członek Rady Miejskiej w Czersku, kolejną kadencję. - Z komisją uznaliśmy, że z ośmiu kandydatów, właściwie z sześciu kandydatek i dwóch kandydatów, pani Zawiszewska jest najlepszą osobą na to stanowisko. Inteligentna i operatywna kobieta, też radna – mówi Zbigniew Szczepański.

Wójt przyznaje, że dla rekrutujących najważniejszym czynnikiem przy wyborze była wiedza, m.in. dotycząca samorządów. Liczyła się również osobowość. - Trudno podczas takiej rozmowy konkursowej, która trwa 20 minut, wyłapać wszystkie aspekty osobowości. Poprzez zadawanie pytań sprawdzaliśmy poziom wiedzy samorządowej. Taka osoba musi mieć też zdolności menadżerskie – opowiada włodarz. - Sekretarz jest nieoficjalnie kierownikiem urzędu, zarządcą. Tu są wymagane bardzo wysokie kwalifikacje – dodaje.

Zawiszewska, na próbę, funkcję sekretarza będzie pełniła przez rok.

Wójt, nie zdradził nazwisk kontrkandydatów Lucyny Zawiszewskiej. Przyznał jednak, że tylko jeden z nich pochodzi z gminy Chojnice. O dane wystąpiliśmy więc w trybie  dostępu do inofrmacji publicznej. Opublikujemy je zaraz po otrzymaniu.

Nowa sekretarz mieszka w miejscowości Ustronie, koło Czerska.

Aktualizacja 1.01. 2019 r.
O posadę w urzędzie gminy starali się: Danuta Drzycimska, Anna Gądek, Tomasz Lewiński, Iwona Sikorska, Tomasz Stoltmann, Eliza Szczesna, Anna Wiśniewska oraz Lucyna Zawiszewska.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl