Strona główna

Słoneczniki dla gminnych nauczycieli

Słoneczniki dla gminnych nauczycieli

2018-10-12 08:54:31  |  Anna Zajkowska

Miłe słowa, rozmowy, opowieści z życia nauczyciela oraz tort, to tradycyjny przebieg spotkań z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Urzędzie Gminy Chojnice. Nie obyło się także bez życzeń oraz wręczenia nagród dla nauczycieli.


„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”, to słowa św. Jana Pawła II, które są mottem tegorocznych nagród wójta z okazji Dnia Nauczyciela. Te rozdano w czwartek (11.10).

Upominek oraz charakterystyczne dla włodarza gminy słoneczniki odebrało tradycyjnie 10 osób. Powędrowały one do ośmiu nauczycieli oraz po raz pierwszy, do wicedyrektorów. - Osiągnięcia państwa, których dyrektorzy wyznaczyli do odebrania nagrody wójta były znaczące. Dziękujemy wam za ten wkład w edukację dzieci oraz rozwój oświaty - mówiła podczas spotkania Anita Sznajder, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty. A osiągnięć jest wiele. Konkursów rangi powiatowej czy ogólnopolskiej, w których startują uczniowie z gminy Chojnice nie brakuje. Bardzo szeroki jest również ich zakres tematyczny. Miejsca na podium w ogólnopolskich konkursach piosenki religijnej Credo, nagrody za wiedzę z chemii, przyrody czy historii, to tylko kilka z brzegu. - Mogę się pochwalić, że w kasie I-III uczyłam Arka Recę, dziś uznanego piłkarza. Zawsze narzekał, że na w-fie za mało w nią gramy. I zawsze właśnie w te zajęcia najbardziej się nagażował - śmiała się Monika Puchert-Ejsmont z SP w Nieżychowicach.

Nauczyciele, którzy spotkali się wczoraj z wójtem, poza umiejętnością nauczania, wyróżnia coś jeszcze. Chęć zaszczepiania w uczniach odruchu niesienia pomocy, angażowania się w akcje pomocowe, humanitarne oraz aktywność. Wszytko to robią poza godzinami pracy.

Nagrodzeni nauczyciele to: Maciej Gakan - SP Charzykowy, Barbara Gill - SP w Kłodawie, Patrycja Prill - SP w Lichnowach, Monika Puchert - Ejsmont - SP w Nieżychowicach, Maria Jaśtak - SP w Nowej Cerkwi, Aleksandra Cieplińska - SP w Pawłowie, Barbara Szczęsna - SP w Silnie oraz Marzena Borzyszkowska - SP w Swornegaciach.

Wyróżnieni nagrodą wójta po raz piersi zostali także wicedyrektorzy. W ich gronie znaleźli się Anna Gorzynska - SP w Ostrowitem oraz Marzenna Niemczyk - SP w Charzykowach (do 31.08. 2018 r.).

Nagrody wójta z okazji Dnia Edukacji Narodowej rozdawane są od 17 lat. Łącznie przyznano ich już 175.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl