Strona główna

‘Zacną rzeczą jest uczyć, lecz jeszcze zacniejszą nauczać’

‘Zacną rzeczą jest uczyć, lecz jeszcze zacniejszą nauczać’

2018-10-11 12:19:53  |  Anna Zajkowska

W poniedziałek Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji wczoraj (10.10) dyrektorzy i nauczyciele z podlegających staroście placówek odebrali nagrody. Podczas spotkania uhonorowani, za wybitne osiągnięcia w edukacji, zostali także uczniowie.

Spotkanie w sali obrad Starostwa Powiatowego w Chojnicach otworzyła Irena Laska, dyrektor wydziału edukacji i sportu. W czasie przemowy podkreślała, że Dzień Edukacji Narodowej, to dla nauczycieli święto szczególne, przypominające nie tylko o poświęceniu i odpowiedzialności za młodych ludzi, ale także dobra sposobność by wyróżnić tych, którzy na tym polu wykazują się ponadprzeciętnym powołaniem. - Dzień Nauczyciela, to także okazja do zastanowienia się nad jego rolą w życiu współczesnej młodzieży. Mark Twain jest autorem słów: „Zacną rzeczą jest uczyć, lecz jeszcze zacniejszą nauczać”. To, że jesteście dziś drodzy nauczyciele i dyrektorzy w tej sali świadczy o tym, że nauczanie jest dla was wyzwaniem oraz, że często w swojej pracy wykraczacie poza ramy - mówiła dyrektor wydziału edukacji i sportu.

W tym roku nagrodę starosty chojnickiego na wniosek Ireny Laski otrzymało czworo dyrektorów. Są to: Maria Kallas - dyrektor II LO w Chojnicach, Bogna Klunder - dyrektor Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Chojnicach, Zbigniew Łomiński - dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brusach oraz Elwira Bieszke - Binnebesel - dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie.

Nagrody na wniosek dyrektora szkoły otrzymali nauczyciele: Maciej Maciejewski - II LO w Chojnicach, Anna Okuniewska - ZS w Chojnicach, Krzysztof Bigus - ZS w Chojnicach, Jacek Kowalik - Technikum nr 2 w Chojnicach, Katarzyna Niemczyk - ZSP nr 1 w Chojnicach, Anna Arkuszyńska - ZSP nr 1 w Chojnicach, Jacek Hałuszkiewicz - ZSP nr 2 w Chojnicach, Sławomir Szczepański - ZSP nr 2 w Chojnicach, Celina Zielińska - Lorek - Technikum nr 3 w Chojnicach, Witold Narloch - LO im. W. Pola w Czersku, Tomasz Kutela - ZSP w Brusach, Ewa Bloch - ZSP w Malachinie, Iwona Chmielewska - ZSP w Malachinie, Lidia Lonczak - Męcikalska - ZSS w Chojnicach, Jacek Grzelak - ZSS w Czersku, Lidia Werachowska - M-S ZSP w Chojnicach, Gabriel Kulas - CKZiU w Chojnicach.

Nagrody dla belfrów przyznała także Komisja Edukacji Narodowej i Pomorski Kurator Oświaty. I tak Maria Kallas i Marcin Szopiński (II LO) otrzymali nagrodę MEN. Danuta Sękowska (ZSP Malachin) i Gabriela Kulczyk (ZSS w Czersku) zostały uhonorowane medalem Komisji Edukacji Narodowej. Z kolei Pomorski Kurator Oświaty nagrodził Hannę Szypryt-Nowicką z II LO i Kamilę Cierzan-Czapiewską - ZSP Malachin.

W imieniu stypendystów nagrody odebrali ich bliscy. Osobiście promesę przyjął tylko Łukasz Wolski (trzeci z lewej).

Lista nagrodzonych uczniów:

II Liceum Ogólnokształcące w Chojnicach:

Łukasz Wolski, laureat III stopnia z przedmiotu fizyka XI Ogólnopolskiej Olimpiady
"O Diamentowy Indeks AGH", 17.03.2018 r.

Kajetan Witkowski, laureat III stopnia z przedmiotu fizyka XI Ogólnopolskiej Olimpiady
"O Diamentowy Indeks AGH", 17.03.2018 r.

Dominika Kaminska, finalistka XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, 11-14.04.2018 r.

Marcel Osowicki, finalista- specjalizacja teatrologiczna XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, 11-14.04.2018 r.

Monika Zakrzewska, finalistka XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, 11-14.04.2018 r.

Patryk Syngierski, II miejsce w finale Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym-12.04.2018 r. Laureat VI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP- 03.03.2018 r.

Zespół Szkół w Chojnicach:

Krzysztof Bartela, finalista II edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności- 24.03.2018 r. VII miejsce w finale wojewódzkim V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej- 16.12.2017 r.

Paulina Dyrka, finalistka XVI Olimpiady Znajomości Afryki 2017/2018- 11.04.2018 r.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl