Strona główna

Będzie zmiana w regulaminie stypendiów

Będzie zmiana w regulaminie stypendiów

2018-08-21 14:26:54  |  Agata Wiśniewska, fot. Daniel Frymark źródło: rapsodyczne.chojnice24.pl

 

Obecnie o stypendium burmistrza w dziedzinie kultura mogą starać się jedynie mieszkańcy Chojnic. Zdaniem członków komisji stypendialnej i radnych zapis jest krzywdzący. Dla porównania, w przypadku sportowców nie ma takich obostrzeń.

 

- Wydaje nam się dużą niesprawiedliwością, że osoby, które nie zamieszkują Chojnic tylko gminę wiejską, a promują Chojnice w dziedzinach artystycznych, są pominięte siłą rzeczy przez kwestie formalne - zgłaszała na sesji uwagę członków komisji stypendialnej Marzenna Osowicka, zasiadające także  w wymienionym gremium.
Przy ostatnim rozdaniu środków ze względu na miejsce zamieszkania stypendium nie otrzymała tancerka Olga Szynwelska i Dominik Gostomski, aktor Chojnickiego Studia Rapsodycznego. - To wielka niesprawiedliwość wobec tych młodych ludzi - oceniła radna wnioskując zarazem o zmianę regulaminu.  - Należy uwzględnić te zmiany. To jest pilna potrzeba - wtórował Osowickiej Kazimierz Jaruszewski. Również burmistrz Arseniusz Finster nie miał wątpliwości co do tego, że zgłoszony wniosek jest słuszny. - W pełni się utożsamiam - oświadczył włodarz.


Komisja stypendialna  w ostatnim czasie dyskutowała także nad klasyfikacją stypendystów. - W przypadku dziewczyn, które tańczą rozważaliśmy, czy one powinny być ujmowane jako reprezentantki kultury, czy może jednak sportu - zdradziła radna.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl