Strona główna

Trzymiesięczny areszt za narkotyki

Trzymiesięczny areszt za narkotyki

2018-02-14 14:54:18  |  oprac. red., fot. KPP Chojnice

 

Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zatrzymali dwóch mieszkańców  tego miasta podejrzanych o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Zakazane substancje policjanci znaleźli przy 33-latku oraz w jego mieszkaniu, a także w piwnicy drugiego z zatrzymanych mężczyzn.W miniony weekend policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zostali poinformowani, że przy jednym z lokali w mieście najprawdopodobniej ktoś strzela z wiatrówki. Po przyjęciu  zgłoszenia natychmiast pojechali we wskazane miejsce, gdzie zastali mężczyznę wobec którego podjęli interwencję. - W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie - w kieszeniach - tabletki ekstazy oraz śrut do wiatrówki. Został zatrzymany. W trakcie dalszych czynności podczas przeszukania mieszkania 33-latka, policjanci zabezpieczyli blisko 125 gramów marihuany, 150 gramów haszyszu, tabletki extasy, woreczki do porcjowania oraz wagę - informuje st. sierż. Justyna Przytarska.

Również w miniony weekend czerscy policjanci postanowili sprawdzić innego czerszczanina , co do którego mieli informację, że może posiadać narkotyki. - Policjanci weszli do jednej z piwnic budynków wielorodzinnych i zastali tam 29-letniego mężczyznę. Ustalenia policjantów potwierdziły się. W trakcie prowadzonych czynności mundurowi podczas przeszukania znaleźli w pomieszczeniu blisko 80 gramów środków narkotycznych. Zabezpieczone środki zarówno od 33-latka jaki 29-letniego czerszczanina zostaną przekazane do dalszych badań, a obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu - mówi policjantka.

W miniony poniedziałek na podstawie zebranych dowodów czerszczanie usłyszeli w prokuraturze zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków i zostali przesłuchani przez prokuratora. Wczoraj sąd na wniosek śledczych zastosował wobec nich areszt tymczasowy na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa zarówno 33 i 29-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa, czynności cały czas trwają. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl