Strona główna

Osy przylecą w przyszłym roku

Osy przylecą w przyszłym roku

2017-10-11 15:12:17  |  Monika Szymecka

- Mieliśmy już orliki, jaskółki, w chwili obecnej będą osy - otwarte strefy aktywności - zapowiada Bartosz Bluma, asystent społeczny posła Aleksandra Mrówczyńskiego z PiS. Czy siłownie plenerowe z rządowego programu powstaną w Chojnicach i okolicy, okaże się w przyszłym roku.


W programie Ministerstwa sportu i turystyki przewidziane są dwa warianty otwartych stref aktywności - za 50 lub 100 tys. zł. W pierwszym jest siłownia plenerowa i tzw. strefa relaksu. W drugim dodatkowo sprawnościowy plac zabaw, a także ogrodzenie terenu i zieleń. Na obie opcje będzie można otrzymać albo połowę środków, albo nawet 70 % w przypadku najmniej zamożnych samorządów. Przez dwa lata na program rząd chce przeznaczyć 100 mln zł.

- Jest to kierowane do instytucji, które są najniżej w tej drabinie organizacji pozarządowych, czyli stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie mieszkaniowe, które współpracując z samorządami mogą za ich pośrednictwem wnioskować o stworzenie tych stref na terenie gmin - opisuje Bartosz Bluma i zachęca gminy do skorzystania z możliwości dofinansowania plenerowych miejsc sportu, rekreacji i odpoczynku.

Link do Mp3 (- Jest to kierowane do instytucji...)

- Jesień jest dobrym momentem na przygotowanie, bo nabór wniosków ma ruszyć w styczniu - mówi członek PiS.


Procedura ma być uproszczona, bo jedna gmina będzie mogła złożyć jeden wniosek na kilka takich stref.

"Strefy mają sprzyjać integracji społecznej poprzez wspólne podejmowanie aktywności fizycznej i być skierowane do różnych grup wiekowych" - informuje Ministerstwo sportu i turystyki.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl