Strona główna

Siłownie akurat na wakacje

Siłownie akurat na wakacje

2017-05-10 15:10:55  |  Monika Szymecka

Urządzenia do fitnessu staną w 10 wsiach na terenie gminy Chojnice. Łącznie będą kosztowały prawie 200 tys. zł.

 

 


Urząd gminy rozstrzygnął przetarg na siłownie zewnętrzne, który podzielono na dwie części. Obie wygrała firma Mevius z województwa lubelskiego. Za 100 tys. zł zamontuje sportowe urządzenia w Charzykowach, Klawkowie, Pawłowie, Swornegaciach i Kruszce. Druga część zamówienia dotyczyła Granowa, Nowego Ostrowitego, Silna, Lichnów i Ogorzelin. Tu ta sama firma także zaproponowała najniższą cenę - 88 tys. zł. Na swoje usługi dała pięcioletnią gwarancję. Ze wszystkim musi się wyrobić do 30 czerwca.

- Duże zainteresowanie tymi siłowniami. Mamy tylko obawy, czy będą we właściwy sposób wykorzystywane, a raczej w jakim zakresie. Budujemy sieć ścieżek rowerowych i myślę, że te siłownie będą przy ich okazji wykorzystywane. Jest taki trend, że pojawiają się w sąsiedztwie ogródków jordanowskich, żeby rodzice podziwiali swoje maluchy nie tylko z pozycji siedzącej, ale i ćwiczącej - mówi wójt Zbigniew Szczepański.

Link do Mp3 (- Duże zainteresowanie...)


Zarówno rodzice, jak i dzieci, od lipca będą mogli wspólnie aktywnie spędzać czas w Silnie, Pawłowie, Charzykowach i Swornegaciach.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl