Strona główna

W kołach ciężarówki marihuana, a w mieszkaniu ekstazy

W kołach ciężarówki marihuana, a w mieszkaniu ekstazy

2017-09-29 13:15:18  |  oprac. (aw), fot. KWP Gdańsk

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali na terenie powiatu człuchowskiego 26-letniego mężczyznę podejrzanego o przemyt znacznej ilości narkotyków. Zatrzymany w kołach samochodu ciężarowego przewoził z zagranicy ponad 50 kilogramów marihuany. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny policjanci zabezpieczyli kolejne 5 kg konopii indyjskich oraz 1000 tabletek ekstazy. Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.


W ramach ogólnoeuropejskich działań CARPOL Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wspólnie z policjantami wydziału dw. z przestępczością narkotykową prowadzili działania ukierunkowane na przestępczość samochodową.

- Około godz. 17 policjanci zatrzymali na terenie powiatu człuchowskiego do kontroli kierowcę samochodu ciężarowego. Samochód został dokładnie sprawdzony specjalistycznym sprzętem przez funkcjonariuszy Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy wspierali nas w działaniach - mówi podkom. Michał Sienkiewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

- W trakcie kontroli pojazdu, którym poruszał się zatrzymany, policjanci znaleźli narkotyki. Kierowca marihuanę ukrył w dwóch kołach zapasowych. Łącznie zabezpieczono 50 kg suszu konopii indyjskich. 26-latek został przewieziony do policyjnego aresztu. Samochód, którym poruszał się mężczyzna został zabezpieczony na parkingu. Według ustaleń policjantów mężczyzna narkotyki przewoził z zagranicy - dodaje policjant.

Kryminalni pracując dalej nad sprawą w mieszkaniu zatrzymanego znaleźli kolejne narkotyki. Łącznie zabezpieczyli tam 5 kg marihuany oraz tysiąc tabletek ekstazy. Do tej sprawy zatrzymana została również 22-letnia partnerka mężczyzny. W trakcie przeszukania policjanci korzystali z pomocy przewodnika z psem służbowym z Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl