Strona główna

Zlikwidowana uprawa konopii i zabezpieczone znaczne ilości marihuany

Zlikwidowana uprawa konopii i zabezpieczone znaczne ilości marihuany

2020-06-19 11:08:22  |  oprac. red., fot. KPP Chojnice

Kryminalni z Chojnic zlikwidowali w minioną środę (18.06) plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze w jednym z domów na terenie gminy Chojnice zabezpieczyli krzewy z tą rośliną oraz ścięte ususzone rośliny. W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 26 lat, którzy uprawiali zakazane rośliny, wytwarzali narkotyki oraz posiadali znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Grozi im kara pozbawienia wolności do 15 lat.

Policjanci Wydziału Kryminalnego chojnickiej komendy  w jednej z miejscowości na terenie gminy Chojnice ujawnili nielegalną uprawę konopi. - Plantacja marihuany zorganizowana była w jednym z domów, gdzie znaleziono blisko 120 krzewów konopi indyjskich oraz ponad trzy kilogramy marihuany. Znajdował się tam również specjalistyczny sprzęt do uprawy marihuany, tj. namioty, lampy, wentylatory i klimatyzatory oraz kilkadziesiąt donic w których przygotowane były rozsady. Kolejne środki narkotyczne zostały zabezpieczone przez policjantów w miejscu zamieszkania podejrzanych - informuje sierż. szatb. Justyna Przytarska.

Na miejscu, gdzie policjanci zlokalizowali plantację pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, która z technikiem kryminalistyki wykonywała szczegółowe oględziny. Mundurowi zatrzymali na miejscu dwóch mieszkańców gminy Chojnice w związku z uprawą, wytwarzaniem i posiadaniem znacznej ilości narkotyków.

- Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnych celach. Wczoraj zostali przesłuchani przez prokuratora i usłyszeli zarzuty. Teraz odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa, za które grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Policjanci poprzez prokuraturę wystąpili także z wnioskiem o zastosowanie wobec tych mężczyzn tymczasowego aresztu - dodaje oficer prasowy chojnickiej policji.

Link do YouTube

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl