Strona główna

Nie zatrzymał się do kontroli, był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień

Nie zatrzymał się do kontroli, był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień

2020-02-27 14:19:57  |  KPP Chojnice

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał 59-letni kierowca forda, który nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policjantami. Mundurowi zatrzymali go po krótkim pościgu. Mężczyzna nie tylko wsiadł za kierownice auta pod wpływem alkoholu, ale również nie posiadał uprawnień do kierowania. Niebawem usłyszy zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli, a także zostanie ukarany za brak uprawnień. Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


Wczoraj policjanci ruchu drogowego zauważyli pojazd, a w nim kierującego o którym posiadali informację, że nie ma on uprawnień do kierowania pojazdami, które stracił kilkanaście lat temu za kierowanie pod wpływem alkoholu. Natychmiast ruszyli za pojazdem marki Ford. Na widok sygnałów błyskowych kierowca zaczął uciekać ulicami osiedla bytowskiego. Policjanci podjęli pościg. Kierowca nie reagował na sygnały nakazujące zatrzymanie auta. Po kilkuset metrach kierujący zastał zatrzymany.

Jak się okazało samochodem kierował 59 – latek. Mężczyzna był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad półtora promila alkoholu. W najbliższym czasie mieszkaniec Chojnic zostanie przesłuchany. Śledczy po zebraniu niezbędnych materiałów przedstawią mu zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli. Mężczyzna odpowie także za kierowanie bez uprawnień. Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl