Strona główna

'Las Bogów'. Wygraj bilet

'Las Bogów'. Wygraj bilet

2015-11-06 07:31:09  |  oprac. mz, źródło ChCK

Jak co tydzień zapraszamy do kina na seans Dysksujnego Klubu Filmowego i do konkursu. W najbliższy poniedziałek "Las Bogów".

 

"Las Bogów" (g. 19, bilet 10 zł)

Tytuł oryginalny: Dievų miškas
Reżyseria: Algimantas Puipa
Scenariusz: Algimantas Puipa, Ricardas Gavelis
Obsada: Valentinas Masalskis, Steven Berkoff, Robertas Urbonas, Liubomiras Lauciavicius, Regina Arbaciauskaite, Monika Biciunaite, Rolandas Boravskis, Dainius Svobonas
Gatunek: dramat historyczny
Produkcja: Wielka Brytania, Litwa, 2005
Czas trwania: 2 h
Data emisji: 9 listopad

Film oparty na motywach powieści Balysa Sruogi "Dievų miškas", będącej zapisem pobytu litewskiego pisarza w niemieckim obozie koncentracyjnym. W marcu 1943 roku, oskarżony o podjudzanie młodzieży litewskiej do nieposłuszeństwa w czasie niemieckiej akcji mobilizacyjnej, profesor Sruoga (V. Masalskis) wraz z innymi inteligentami zostaje aresztowany przez Niemców i zesłany do Stutthofu. Dla pisarza sposobem na przetrwanie w ekstremalnej sytuacji, odizolowanie się od przerażającej rzeczywistości i samego siebie, staje się ironia.

Link do YouTube

UWAGA KONKURS: Mamy podwójną wejściówkę na najbliższy film. Rozlosujemy ją spośród osób, które wyślą maila na adres konkurs@chojnice24.pl, w temacie wpisując Las Bogów, a w treści swoje dane: imię, nazwisko, adres, nr telefonu (Twoje dane są chronione wg obowiązującego prawa). Na maile czekamy dziś do godz. 15.

Rozw. konkursu. Do kina zapraszamy Karolinę Hamerską z Chojnic wraz z osobą towarzyszącą. Bilety do odbioru w kasie ChCK przed seansem.


Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl