Strona główna

Złote gody pp. Pestków

Złote gody pp. Pestków

2014-09-09 15:14:53  |  Tekst i fot. mz

50 lat małżeńskiego życia Heleny i Jerzego Pestków zaowocowało familią w składzie trojga dzieci, ośmiorga wnucząt i czworga prawnucząt. Dziś w towarzystwie części rodziny jubilaci z Chojnat odebrali medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Uroczystość odbyła się w chojnickim Urzędzie Gminy. Medale przyznaje prezydent RP.

Małżonkowie są rówieśnikami. Urodzili się w 1941 roku. Pani Helena w Chojnicach. Pan Jerzy w Drzycimiu. Los zetknął ich ze sobą w 1963 roku podczas uroczystości rodzinnej. Rok później byli już małżeństwem. Od tego czasu do chwili obecnej mieszkają w Chojnatach. Helena i Jerzy Pestkowie wychowali troje dzieci: Dariusza, Mariusza i Hannę. Syna i córkę mają blisko siebie. Dariusz, który przyjął święcenia kapłańskie, od 14 lat pełni posługę w Portugalii. Dzięki temu małżonkowie mają okazję zwiedzić Europę. Tym bardziej, że na emeryturze czasu jest dosyć. - Byliśmy u syna już trzykrotnie. Dwa razy spędziliśmy tam po trzy miesięce. Byliśmy w Fatimie – opowiadali szacowni jubilaci. - Portugalczycy, podobnie jak Polacy, są bardzo gościnni – uważa ks. Dariusz. Dla pana Jerzego język bariery nie stanowi. Podchwycił kilka najpotrzebniejszych zwrotów, a jak trzeba, to pokaże o co mu chodzi na migi.

Czas wolny państwo Pestkowie spędzają w przydomowym ogródku. Mogą go też poświęcić rodzinie - czworgu prawnuczętom i ośmiorgu wnuczętom, których pani Helena raczy smakołykami. - Żona dobrze gotuje – poklepuje się po brzuchu pan Jerzy.

Ostatnie lata przed emeryturą małżonkowie pracowali w ZDZ Nieżychowice Zakładzie Rolnym Chojnaty. Wcześniej jubilatka pracowała jako krawcowa, a jej mąż na kolei.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl