Strona główna

Symboliczne nagrody od wójta

Symboliczne nagrody od wójta

2014-03-25 11:24:43  |  Tekst i fot. mz

Po raz pierwszy w historii Zbigniew Szczepański przyznał nagrody za osiągnięcia w sporcie i kulturze. - Ubolewam, że dopiero teraz wręczamy te symboliczne nagrody dla aktywnych społecznie, sportowo i w zakresie kultury – mówił wójt podczas uroczystości, która odbyła się w poniedziałkowy wieczór (24.03) w świetlicy wiejskiej w Klawkowie.

Pierwsze rozdanie nagród było niejako podziękowaniem za dotychczasową pracę i oceną przez pryzmat ostatnich lat. Najbardziej doceniony został sport. „Rodzynkiem” był młody muzyk January Porębski, który miał okazję zaprezentować swoje umiejętności przed gośćmi uroczystości. - Kiedy kilka lat temu w charzykowskim amfiteatrze grał koncert Oddział Zamknięty, a gitarzysta zaniemógł, to January godnie go zastąpił – wspominał Przemysław Zientkowski z Gminnego Ośrodka Kultury.

16-letni January rok temu skończył szkołę muzyczną w klasie gitary i fortepianu. Od tego czasu sam się doskonali. - Moim idolem jest Tommy Emmanuel. Pasjonuje mnie technika fingerstyle. To wyższa szkoła gitary. Od roku ćwiczę w ten sposób – opowiada gitarzysta. Przygodę z muzyką zaczął w wieku 6 lat. Nie wyklucza, że z muzyką zwiąże przyszłość. - Mam takie przeczucie, ale zobaczymy – mówi uczeń Zespołu Szkół w Silnie.

Nie tylko ten laureat nagrody wójta uraczył zebranych muzyką. Czesław Gierszewski, zasłużony działacz i żeglarz z Charzyków, zaśpiewał piosenkę o ukochanych Charzykowach. Komisja nagrodziła następujących działaczy: Teresę i Janusza Januszewskich, Stanisława Trybę, Stanisława Kunzę, Czesława Gierszewskiego, Zbigniewa Nojmana, Eugeniusza Wirkusa, Zenona Szałańskiego, Jana Nowaka, Ludwikę Pokojską i Eugeniusza Trzynskiego.

Komisja doceniła aż 22 zawodników reprezentujących gminę Chojnice na różnych arenach: Damiana Rudnika (lekkoatletyka), Larysę Sabiniarz (boks), Dianę Trzeciak (fitness), Patryka Kosmalskiego, Magdalenę Kwaśną (żeglarstwo), Jacka Stanisławskiego (bojery), Mateusza Szupińskiego, Bartłomieja Kaima, Dawida Lemańczyka, Marcina Modrzejewskiego, Filipa Bukowskiego, Adriana Bukowskiego, Kamila Nowaka, Kacpra Sreberskiego (unihokej), Aleksandrę Mindak, Wiktorię Kaczor, Laurę Szulc (żeglarstwo), Wiktora Lesińskiego, Huberta Witkowskiego, Bartosza Stanke (jujitsu), Macieja Gakana (pływanie ekstremalne) i Bogusława Lunitza (żeglarstwo). Za sukcesami zawodników stoją także trenerzy. Komisja wyróżniła trenera lekkoatletów Jarosława Wróblewskiego, Marka Lemańczyka za unihokej i Romana Wieszenia - jujitsu. Za awans do klasy okręgowej nagroda trafiła do Szarży Krojanty.

Zbigniew Szczepański przypomniał, że na start gmina stara się zapewnić odpowiednią bazę, budując boiska i sale gminastyczne, ale jak zauważył: - Nic nie znaczą puste obiekty. Wy tworzycie ich ducha i klimat. Podziękował wszystkim wyróżnionym i życzył dalszych sukcesów.

Łącznie na nagrody rozdysponowano 15 tysięcy złotych. Laureaci otrzymali od 250 zł do ponad tysiąca złotych brutto.

W ubiegłym roku mistrzostwo Polski w klasie optymist do lat 11 zdobyła Wiktoria Kaczor. - To mój największy sukces. Trenuję w LKS od trzech lat. W ogóle lubię sport. Moim marzeniem jest mistrzostwo Europy – zdradza żeglarka, która na co dzień uczy się w Szkole Podstawowej nr 3. W kwietniu wyjeżdża na 5-dniowy obóz pod Gdańsk. Choć w rodzinie tradycji żeglarskich nie ma, to młodszy brat Dominik także zaczął pływać. Kibicuje im dumna mama Marzena. - Jestem na każdych regatach – mówi.

 

Lista nagrodzonych

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl