Strona główna

A gdzie chodnik?

A gdzie chodnik?

2013-09-05 15:34:22  |  Tekst mz, fot. (aw)

Mieszkaniec Charzyków Mariusz Janik zwrócił się do wójta z wnioskiem o budowę chodnika dla pieszych przy ul. Długiej. Na wylocie z Charzyków w stronę Funki pobudowano ścieżkę rowerową, ale zabrakło miejsca dla pieszych.

 

"Od dłuższego czasu poważny problem stanowi zbudowana ścieżka rowerowa. Cel niewątpliwie bardzo potrzebny lecz w związku z tą budową zapomniano o mieszkańcach posesji, które znajdują się przy ścieżce rowerowej. Chcę zwrócić uwagę osób odpowiedzialnych za tę inwestycję, iż od czasu jej powstania, mamy wielkie problemy z poruszaniem się. Powstała ścieżka rowerowa jest w całości przeznaczona dla rowerów, bez wydzielonego pasa dla poruszających się pieszo. Jednocześnie chcę nadmienić, iż poruszanie się po ulicy jest niemożliwe ze względu na jeżdżące samochody, które pomimo ograniczenia prędkości do 40 km/h często kilkakrotnie przekraczają tę prędkość" - argumentuje w swoim piśmie Mariusz Janik. Wnioskuje o zbudowanie chodnika lub wydzielenie odrębnego pasa dla pieszych na istniejącej ścieżce. Pod pismem podpisało się jego dwunastu sąsiadów. Podpisy zbierał Henryk Woitun.

Jak na wniosek mieszkańca Charzyków zapatruje się wójt? - Dla niektórych pan Janik jest bardzo kontrowersyjną osobą, ale tu ma rację - przyznaje wójt. Tłumaczy, że na etapie planowania Marszruty Kaszubskiej ścieżka miała przebiegać prawą stroną. Potem w toku prac nie wiedzieć czemu zmieniono stronę. - Uważam, że trzeba będzie w perspektywie myśleć, żeby jednak tę ścieżkę rowerową po prawej stronie dobudować ze względów bezpieczeństwa. Przyznaję, że jest bardzo niebezpiecznie. Nie dość, że na łuku, to jeszcze wszędzie są wyjazdy z posesji - mówi Szczepański. Niebezpiecznie może być, kiedy wyjeżdżający samochód spotka się z rowerzystą. Włodarz pismo mieszkańca Charzyków przekazał do starostwa powiatowego. Jeśli okaże się, że takie rozwiązanie komunikacyjne nie spełnia norm bezpieczeństwa, to wójt deklaruje, że wespół z powiatem może sfinansować ścieżkę rowerową po prawej stronie na odcinku od ostatniego zabudowania po prawej stronie do końca zabudowy po lewej stronie.

Pismo M. Janika ws. chodnika

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl