Bytovia ponownie lepsza. Aktualizacja

2012-11-09 18:04:33  |  Ł.R., je. fot: Piotr Hukało

Nie mamy recepty na pokonanie sąsiada zza miedzy Bytovię Bytów. Takimi słowami można podsumować spotkanie w wykonaniu Chojniczanki Chojnice, które zakończyło się porażką zespołu Mariusza Pawlaka 2:3.

W dzisiejszym (3.11) spotkaniu pierwszą bramkę dla gospodarzy w 19. minucie zdobył Rafał Hirsz. Na 2:0 podwyższył w 29. minucie Mateusz Kołodziejski. Warto tutaj zaznaczyć, że na dzisiejszy mecz do Bytowa wybrała się ponad 300-osobowa grupa kibiców żółto-biało-czerwonych.

Chojniczanka dopiero w 63. minucie strzeliła bramkę kontaktową. Michał Markowski po raz kolejny udowodnił, że potrafi strzelać głową do bramki z rzutów rożnych. Od tego momentu Chojniczanka uwierzyła, że jeszcze można wygrać to spotkanie. Gospodarze w przeciągu kilku minut po stracie gola mogli mówić o sporym szczęściu. Najpierw Jakub Kapsa minął bramkarza, oddał strzał na bramkę, a zmierzającą futbolówkę z pustej bramki wybił obrońca Bytovii. Dosłownie kilka sekund później Paweł Iwanicki zdecydował się na strzał z dystansu, ale trafił...tylko w poprzeczkę.

W 72. minucie zawodnik gospodarzy, Łukasz Wróbel pogrzebał nadzieje na wywiezienie korzystnego wyniku. Nasi defensorzy nie poradzili sobie z dośrodkowaniem z rzutu rożnego w pole karne, co skrzętnie wykorzystał zawodnik Bytovii. Nadzieje na remis odżyły ponownie w 84. minucie. Paweł Iwanicki, tym razem płaskim strzałem po ziemi z okolicy 16 metra, nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Pomimo przewagi naszego zespołu w końcówce meczu zabrakło czasu na doprowadzenie do remisu i ostatecznie Chojniczanka, podobnie jak rok temu, przegrała z Bytovią w Bytowie 2:3. Po raz kolejny o zwycięstwie Bytovii zadecydowały dobrze rozegrane stałe fragmenty gry...

Kolejnym przeciwnikiem naszego zespołu będzie Jarota Jarocin. Spotkanie to rozegrane zostanie 10 listopada o godzinie 14:00 na stadionie przy ulicy Mickiewicza w Chojnicach.

BYTOVIA BYTÓW - CHOJNICZANKA CHOJNICE 3:2 (2:0)

Choniczanka: Rafał Misztal - Dominik Lenart (82' Patryk Laskowski), Michał Szałek, Michał Markowski, Kamil Sylwestrzak - Marcin Garuch (60' Jakub Kapsa), Paweł Iwanicki, Krystian Feciuch, Dawid Retlewski (37' Norbert Piszczek), Daniel Feruga (81' Tomasz Bejuk) - Marcin Orłowski.

Aktualizacja z 9.11.2012.

Komisja Dyscyplinarna PZPN na posiedzeniu z 8.11.2012 r. podjęła decyzję w sprawie kar za przewinienia związane z brakiem bezpieczeństwa lub porządku na stadionie. Chojniczanka Chojnice - 2000 zł, za zachowanie kibiców gości w związku z zawodami rozegranymi pomiędzy Bytovią Bytów i Chojniczanką Chojnice w dniu 3.11.2012 roku.