Strona główna

Lekkoatleci Chojniczanki podsumowali sezon

Lekkoatleci Chojniczanki podsumowali sezon

2012-12-11 18:00:00  |  Tekst i fot: Ł.R.

Wczoraj (10.12) w klubie przy ulicy Mickiewicza lekkoatleci Chojniczanki podsumowali swoje dokonania w roku 2012.

W bieżącym roku w sekcji lekkiej atletyki w klubie MKS "Chojniczanka 1930" w zajęciach treningowych brało udział 70 zawodników w trzech kategoriach wiekowych. Trenerami poszczególnych grup byli Agnieszka Wróblewska, Mirosław Aleksandrowicz oraz Jarosław Wróblewski, który opiekuje się juniorami oraz młodzieżowcami.

GRUPA NABOROWA TRENER JAROSŁAW WRÓBLEWSKI

- Do kadry narodowej w 2012 roku zostali powołani Aleksandra Kulas (rzuty) i Łukasz Rutkowski (sprint), który obecnie jest zawodnikiem AZS Wrocław. Do kadry wojewódzkiej juniorów i młodzieży zostali powołani Damian Rudnik i Dawid Klaybor (wytrzymałość), Damian Stojak i Joanna Zabrocka (rzuty), Dominika Morek, Daniel Gierszewski, Dawid Misiorski (sprint). Natomiast do kadry wojewódzkiej młodzików powołani zostali Karolina Piechowska, Kamila Zblewska, Daniel Bazalin. Całoroczna, systematyczna praca trenerska zaowocowała zdobyciem przez zawodników w tym roku 69 punktów (najwięcej w historii klubu) w rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży organizowanej przez Ministerstwo Sportu, co dało klubowi drugie miejsce wśród wszystkich klubów powiatu chojnickiego i ósme miejsce wśród klubów lekkoatletycznych województwa pomorskiego. Zawodnicy uczestniczyli w dwóch obozach klubowych -  zimowym w Murzasichlu i letnim w Ustce. Startowali w licznych mityngach lekkoatletycznych zdobywając minima na mistrzostwa Polski w różnych kategoriach wiekowych.

W minionym okresie zawodnicy sekcji LA brali udział w następujących zawodach sportowych, osiągając następujące wyniki:

1. Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Mł. - II miejsce Damian Rudnik - bieg na 1000 metrów (Spała).

2. Halowe Mistrzostwach Polski Seniorów - Dawid Klaybor V miejsce -  bieg na 3000 metrów (Spała).

3. Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Indywidualnych Biegach Przełajowych - II miejsce Damian Rudnik - bieg na 3000 metrów (Szczecin).

4. Mityngi Kwalifikacyjne do Mistrzostw Polski Juniorów, Juniorów Mł. w maju i czerwcu 2012 roku, awans do MPJ - Aleksandra Kulas i Daniel Gierszewski. Natomiast do OOM w Krakowie - Morek Dominika, Zabrocka Joanna, Stojak Damian, Rudnik Damian.

5. Mistrzostwa Polski Juniorów - Białystok 22 - 24.06.12 - Aleksandra Kulas VII miejsce rzut oszczepem oraz Daniel Gierszewski bieg na 100 metrów - XIII miejsce. Zawodnicy zdobyli 9 pkt. w rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży organizowanej przez Ministerstwo Sportu.

6. Mistrzostwa Polski juniorów Młodszych - OOM Kraków 21-23.07.12 - Damian Rudnik bieg na 1500 m - I miejsce, Dominika Morek - X miejsce, bieg na 400 m, Zabrocka Joanna - VIII miejsce w pchnięciu kulą (3 kg), Stojak Damian - XVI miejsce - rzut oszczepem. Zawodnicy zdobyli 19 pkt.

7. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (01-02.09.12) Radom - Dawid Klaybor bieg na 5000 metrów - V miejsce - 14 pkt.

8. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 15-16.09.12 Bydgoszcz, Piechowska Karolina II miejsce, bieg na 100 m i I miejsce w biegu na 300 m, Zblewska Kamila V miejsce w biegu na 100 m i V miejsce w biegu na 300 m. Daniel Bazalin V miejsce w skoku w dal i IV miejsce w biegu na 300 metrów, Maciej Chabowski - IV miejsce w biegu na 1000 metrów.

GRUPA NABOROWA AGNIESZKA WRÓBLEWSKA

Grupę tworzą w większości dziewczęta w wieku 11-16 lat trenujące lekkoatletykę ogólnorozwojową oraz biegające na dystansach krótkich, średnich i długich. W roku 2012 sekcja brała udział w dwóch obozach sportowych. Pierwszy z nich miał miejsce w Murzasichlu, drugi w Ustce.

Najważniejszymi imprezami sportowymi w roku były:

*Okręgowe Biegi Przełajowe w Skórczu

Aleksandra Glaza IX m, Natalia Ryngwelska X m, Julia Pieragowska XXVI m;

*Mila Chojnicka:

Aleksandra Glaza I m, Natalia Ryngwelska IV m (I Chojniczanka), Aleksandra Czarnowska XVI m

Chojnickie Biegi Strażackie:

Aleksandra Glaza I m, Natalia Ryngwelska I m, Damian Kaczmarek I m;

*Czwartki lekkoatletyczne

Do finału w Łodzi awansowała: Aleksandra Glaza w biegu na 600 m, uzyskując wynik 1,58,47 zajmując 14 miejsce; Natalia Ryngwelska na dystansie 300 m, uzyskując życiowy rezultat z czasem 47,51 sekundy; Julia Pieragowska na dystansie 60 m uzyskując wynik 9,55.

Dysk Pomorski:

Aleksandra Glaza zdobyła srebrny medal na dystansie 300 m z czasem 50,69; Maciej Chabowski w pierwszym jego starcie w chojnickich barwach, zdobył brązowy medal na dystansie 1000 m z czasem 2,50,58 oraz srebro w sztafecie 4 x 100 m; sztafeta 4 x100 m zdobyła I miejsce w składzie Aleksandra Glaza, Julia Pieragowska, Wiktor Bączek.

Mistrzostwa młodzików w Słupsku były pierwszym startem po okresie letnim:

Maciej Chabowski uzyskał rezultat 2,47,14 w biegu na 1000 m; Damian Kaczmarek 1,47,89 w biegu na 600 m.

Po okresie letnim rozpoczęliśmy przygotowania do jesiennej edycji czwartków lekkoatletycznych. Ostatnim startem w roku 2012 był Bieg Niepodległości w Borzytuchomiu. Dziewczęta uzyskały rezultaty: Aleksandra Grela III m, Natalia Ryngwelska VII m.

GRUPA NABOROWA MIROSŁAW ALEKSANDROWICZ

Mistrzostwa Okręgu Młodzików w Gdańsku na hali

Karolina Piechowska, bieg na 60 metrów - I m, Kamila Zblewska - bieg na 600 metrów - III miejsce, Klaudia Szupińska (w swojej kat.)- bieg na 600 metrów - I miejsce

Ogólnopolski Finał Czwartków LA

Alicja Leszczyńska, bieg na 600 metrów, VII miejsce; Klementyna Katolik, bieg na 600 metrów, IX miejsce.

Mistrzostwa Okręgu Młodzików w Słupsku

Karolina Piechowska - bieg na 100 m II miejsce, bieg na 300 m - III miejsce; Kamila Zblewska - bieg na 100 m - III miejsce, bieg na 300 m - V miejsce.

Mistrzostwa Makroregionu w Bydgoszczy

Karolina Piechowska, bieg na 100 m - II miejsce, bieg na 300 m - I miejsce, Kamila Zblewska bieg na 100 m - V miejsce, bieg na 300 m - III miejsce.

I Mistrzostwa Polski w Słubicach

Karolina Piechowska bieg na 100 metrów - IX miejsce, bieg na 300 metrów - XIV miejsce; Kamila Zblewska bieg na 300 metrów - IX miejsce.

- Przypomnijmy, że jak na pierwszy rok występów jako młodziczki, powyższy wynik z pewnością napawa optymizmem na kolejne sezony. Zarówno Karolina, jak i Kamila, były najmłodszymi zawodniczkami na tych zawodach i musiały rywalizować ze starszymi od siebie - mówi trener Mirosław Aleksandrowicz.

Na zakończenie sezonu LA - zawody przełajowe w Borzytuchomiu

Alicja Leszczyńska, bieg na 1000 metrów - II miejsce, Daria Czapiewska, bieg na 600 metrów - VI miejsce, Klementyna Katolik, bieg na 1000 metrów - VII miejsce. Drużynowo w tych zawodach klub Chojniczanka Chojnice zajął III miejsce.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl