Czy jest się z czego cieszyć?

2012-09-05 19:52:41  |  Tekst i fot: Ł.R.

Dzisiaj (5.09) na stadionie przy ulicy Mickiewicza doszło do spotkania towarzyskiego pomiędzy Chojniczanką Chojnice, a Tęczą Brusy.

Mecz był niejako próbą odblokowania się naszych piłkarzy oraz wyregulowania celowników przed arcyważnym niedzielnym meczem z wiceliderem II ligi zachodniej, Rakowem Częstochowa. Spotkanie to, jak każdy przewidywał przed meczem, nie miało większej dramaturgii. A-klasowy zespół tylko do 5. minuty bronił dzielnie dostępu do swojej bramki, kiedy gola otwierającego wynik meczu strzelił Dominik Lenart. Garstka kibiców mogła zobaczyć nowy nabytek żółto-biało-czerwonych w postaci Dawida Retlewskiego, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Szczególnie bramki nietuzinkowej urody, Daniela Ferugi oraz Marcina Garucha, wywołały na trybunach gromkie brawa. Pierwszy z nich przymierzył bezpośrednio z rzutu wolnego z okolicy 30. metra, trafiając w samo okienko, natomiast "Mały" kilka sekund później, po indywidualnej akcji i strzale sprzed pola karnego, również przymierzył w okienko bramki rywala.

Czy festiwal strzelecki, jaki urządzili sobie dzisiaj piłkarze drugoligowca z Chojnic, przyniesie jakieś odzwierciedlenie w meczu z Rakowem Częstochowa? Tego dowiemy się już w niedzielę o godzinie 17:00. Pewne jest jedno. Wicelider tabeli na pewno postawi zupełnie inne warunki. Dodatkowym smaczkiem będzie doping kibiców z Częstochowy. Podsumowując, wszyscy oczekujemy po tym zespole czegoś więcej niż tylko jednego zwycięstwa i jednego remisu w pięciu kolejkach. Dzisiejsze spotkanie, pomimo wysokiej wygranej i gradu goli, pokazało jak wiele pracy ma przed sobą trener Mariusz Pawlak ze swoim zespołem. Sporą ilość błędów oraz niedokładność w grze z pewnością wykorzysta drużyna Jerzego Brzęczka.

CHOJNICZANKA CHOJNICE - TĘCZA BRUSY 12:0 (4:0)

Gole dla Chojniczanki strzelali: Dominik Lenart, Dawid Retlewski x2, Krystian Feciuch, Marcin Orłowski, Daniel Feruga x2, Mateusz Dziubek, Paweł Iwanicki x2, Marcin Garuch x2.

Chojniczanka (I połowa): Rafał Misztal - Dominik Lenart, Michał Markowski, Michał Szałek, Kamil Sylwestrzak - Mateusz Dziubek, Krystian Feciuch, Damian Rysiewski, Marcin Orłowski, Jakub Kapsa - Dawid Retlewski.

Chojniczanka (II połowa): Michał Krakowiak - Dominik Lenart, Krystaian Feciuch, Kamil Sylwestrzak (70 - Michał Szałek), Norbert Piszczek - Jakub Kapsa, Paweł Iwanicki, Marcin Garuch , Daniel Feruga,  Mateusz Dziubek - Marcin Orłowski (70 - Damian Rysiewski).