Zła passa przerwana

2011-04-30 23:08:44  |  Ł.R.

Chojniczanka w końcu przerwała złą passę. W spotkaniu, z broniącą się przed spadkiem Lechią Zielona Góra, zwyciężyła na własnym stadionie 1:0.

Wynik mógł być dużo lepszy,  jednakże sposób w jaki nasi piłkarze marnowali stuprocentowe sytuacje wołała o pomstę do nieba. Żółto-biało-czerwoni już w 9. minucie objęli prowadzenie. Z rzutu wolnego dośrodkował Robert Sierant wprost na głowę Konrada Hajdamowicza, który zdobył swojego pierwszego gola w rozgrywkach ligowych.  Piłkarze Chojniczanki nie zwalniali tempa. Bramkarz gości w pierwszej połowie po trafieniach Roberta Sieranta oraz ponownie Konrada Hajdamowicza, dwukrotnie musiał wyjmować piłkę z własnej bramki, jednak w obu przypadkach sędzia odgwizdał ,,spalonego”. W drugiej połowie spotkanie nadal toczyło się pod dyktando gospodarzy. Nie można mieć co prawda zastrzeżeń co do gry zawodników Grzegorza Kapicy, jednak seryjnie marnowane sytuacje wprawiały kibiców zebranych na stadionie o ból głowy. Próbował Marcin Trojanowski, który trafił w poprzeczkę, bliski szczęścia był Sławomir Ziemak, a najdogodniejszą sytuację zmarnował Marek Kowal, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał piłkę nad poprzeczką. Dodatkową atrakcją podczas sobotniego spotkania było pojawienie się Tomasza Pestki wraz ze swoją małżonką, którzy za plener wybrali sobie właśnie stadion przy ulicy Mickiewicza. Po jednostronnym widowisku Chojniczanka pokonała Lechię Zielona Góra 1:0.

CHOJNICZANKA – LECHIA ZIELONA GÓRA 1:0 (1:0)
Hajdamowicz 9'

Chojniczanka:Baran - Mikołajczyk, Sierant, Jakosz, Lenart -Trojanowski, Matuszek, Parzy(65 - Ziemak), Atanacković, Hajdamowicz (70 - Gibczyński) -Kaźmierowski (64 - Kowal)

Nielba Wągrowiec - Raków Częstochowa 1 : 0

W następnym meczu 7 maja Chojniczanka rozegra spotkanie w toruniu z miejscową Elaną.