Strona główna

Chojnice wśród 10 najpiękniejszych miasteczek

Chojnice wśród 10 najpiękniejszych miasteczek

2012-05-11 15:53:50  |  tekst i fot. je

Chojnice znalazły się w gronie dziesięciu miasteczek, które redaktorzy turystycznego działu Wirtualnej Polski uznali za najpiękniejsze w Polsce. Link do tego artykułu umieściliśmy 30 kwietnia w dziale „Przegląd prasy”.

Na stronie tego jednego z najpoczytniejszych ogólnokrajowych portali ukazała się galeria zdjęć wykonanych w takich miastach, jak Chełmno, Sandomierz, Kłodzko czy Reszel. Są także Chojnice z widokiem fontanny stojącej na Starym Rynku. Tak zostało nasze miasto w nim przedstawione - Chojnice położone są na Pomorzu Gdańskim, w południowej części Kaszub. O atrakcyjności miasta decyduje nie tylko bliskość Borów Tucholskich, ale także wspaniała i zadbana architektura. Do ciekawszych zabytków należą kamieniczki na Starym Mieście, dawna neobarokowa siedziba starostwa, wzniesiona w 1892 roku według projektu berlińskiej firmy architektonicznej Ende&Bäckmann, oraz neogotycki ratusz z lat 1902–1904, w którym zachowały się oryginalne wnętrza i efektowne witraże.

Także burmistrz zauważył tę reklamę Chojnic. – Jest to bardzo duży wymiar promocyjny, o który nie zabiegaliśmy w żaden sposób. Nic to nas nie kosztowało. Dementuję informacje, jako bym znał kogoś w tym portalu. Myślę, że to duża niespodzianka dla mieszkańców Chojnic. Cieszmy się z tego – przekazał na piątkowej konferencji Arseniusz Finster.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl