Strona główna

Stary Rynek w kalendarzu na 2012

Stary Rynek w kalendarzu na 2012

2011-12-22 10:56:38  |  tekst je, fot. je, UM, www.helma365.eu

W internetowej księgarni Weltbild można zakupić ścienny kalendarz z widokami z dwunastu miast Polski. Na jego okładkę wybrano… Stary Rynek w Chojnicach.

Kto jest autorem zdjęcia - czeski producent firma Helma 365 z Pragi nie podaje. Trzeba przyznać, że widać na nim zdecydowanie więcej naszej perełki niż na fotografii, którą urząd miejski wybrał na planszę w grze Monopoly. Chojnicki Stary Rynek jest na karcie z miesiącem lipcem. Na innych znalazły się takie miejsca, jak Krzywy Dom przy ul. Monte Cassino w Sopocie, ratusz w Sandomierzu czy Rynek Starego Miasta z pomnikiem Syrenki w Warszawie. Jest też Bydgoszcz, Poznań, Frombork. – Jest to wspaniała promocja, o którą nie zabiegaliśmy. Nie wydaliśmy na nią ani złotówki. Jesteśmy w tym kalendarzu w doborowym towarzystwie – pochwalił się burmistrz Arseniusz Finster.

Kalendarz trafił do ratusza dzięki Bogdanowi Kufflowi.Zakupiłem trzy egzemplarze tego kalendarza jako prezenty na święta Bożego Narodzenia dla najbliższych. Nie licząc kosztu przesyłki, jedna sztuka jest warta prawie 25 złotych. Uważam, że nasze miasto spotkało spore wyróżnienie.

Nie są to jedyne polskie akcenty w katalogu czeskiego wydawnictwa. Jest także kalendarz na przyszły rok z krajobrazami naszego kraju, inny z widokami warszawskich ulic. Można także znaleźć w ofercie kalendarze z niekompletnie ubranymi paniami…

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl