Blamaż rezerw Chojniczanki. Zwycięstwo Kolejarza

2011-09-19 12:44:44  |  tekst: Ł.R.

Zgoła inne nastroje mają po tym weekendzie piłkarze rezerw Chojniczanki Chojnice oraz Kolejarza Chojnice, którzy z różnym szczęściem rywalizowali na boiskach IV ligi i A-klasy.

WYSOKA PORAŻKA DRUGIEGO ZESPOŁU CHOJNICZANKI

Pogromem 5:1 zakończyło się spotkanie rezerw drugoligowca z Chojnic. Gospodarze wzmocnieni zawodnikami z pierwszego zespołu: Jurgą, Trojanowskim czy Arndtem nie potrafili "rozmontować” dobrze grającego zespołu Czarnych Czarne. W końcowym rozrachunku musieli oni uznać wyższość swojego rywala przegrywając spotkanie 5:1. Honorowego gola dla naszego zespołu zdobył Karol Skiba.

CHOJNICZANKA II/JANTAR PAWŁOWO – CZARNI CZARNE 1:5

Chojniczanka II: Rafalski - Błaszczak (50 - D. Sikorski), Zalewski, Michalak, Arndt (71 - Jasiński) Frymark, Skiba, Stanisławski, Jędrzejewski, Trojanowski - Jurga (87 - Warnke).

KP Starogard Gdański - Pogoń Lebork 3:2

Drugi zespół Chojniczanki z 11 punktami obecnie zajmuje 11 miejsce w IV lidze. Za tydzień 24 września w IX kolejce zagramy z zamykającym tabelę Jantarem Ustka. Spotkanie zaplanowano na godzinę 15:30.

TRZY PUNKTY DLA KOLEJARZA

Coraz śmielej poczynają sobie w A-klasie zawodnicy Kolejarza Chojnice. Tym razem drużyna prowadzona od tego sezonu przez Pawła Skibę poradziła sobie z Sokołem Pniewy, wygrywając spotkanie 2:1 po bramkach Kuby Błaszkowskiego w 75. minucie oraz Dawida Rożka w 88. minucie. Gospodarzy stać było tego dnia tylko na jedno celne trafienie w 85. minucie.

Kolejarz w pięciu meczach zgromadził 9 punktów, dzięki którym plasuje się na piątym miejscu w lidze. Liderem rozgrywek jest niepokonany jak do tej pory Sławek Borzechowo z kompletem zwycięstw i 15 punktami na koncie.

SOKÓŁ ZBLEWO – KOLEJARZ CHOJNICE 1:2

Kolejarz Chojnice: Skiba, Sagan Michał, Thiede, Błaszkowski Jakub, Sagan Marek, Rozwadowski, Chmielewski (70’ Gatzke). Błaszkowski Daniel ( 46’Tyma), Drewek (90’Suchacki), Jażdżewski, Różek.

Sparta Konarzyny - Borowiak Czersk 1:5

Victoria II Kaliska - Sławek Borzechowo 0:5

Wda Lipusz - Korner Korne 8:1

Tęcza Brusy - KS Grabowo 2:2

Santana Wielki Klincz - Kornowscy Szarża Krojanty 2:2