Strona główna

Odyseusze w USA. Gdzie jest Polska?

Odyseusze w USA. Gdzie jest Polska?

2011-05-28 10:43:23  |  Danuta Połom

Odyseusze mieszkają w campusie Uniwersytetu Maryland. Byli już na otwarciu światowych finałów Odysei Umysłu. Wktótce sam konkurs, a na poczatek prezentacja przedstawień. Możecie śledzić ich relacje na naszym portalu. Zapraszamy do oglądania zdjęć. Poniżej krótki opis i dołączone do niego zdjęcia.

Na zdjęciu poniżej znajduje się kolekcja pinsów jednej z Odyseuszek z USA. Na tym właśnie polega szaleństwo wymiany pinsów. Dziaciaki chciałyby mieć pinsy z każdego zakątka świata i chętnie się z nami wymieniają, bo w końcu pins z Polski to jest coś! Pewnej wymianie towarzyszyła zabawna rozmowa. Otóż, młodzi chłopcy z Meksyku zapytali naszej Odyseuszki wymieniającej się z nimi pinsami, skąd ona pochodzi. Gdy dowiedzieli się, że jest z Polski, zareagowali bardzo różnie. Jeden zapytał: "Gdzie jest Polska?", drugi "Czy Polska leży niedaleko Włoch, bo mój tata jest Włochem?". Natomiast trzeci kolega odpowiedział, kierując słowa do swoich towarzyszy: "Jak to, nie wiecie, gdzie jest Polska? Przecież Jan Paweł II był Polakiem".Zdjęcia w odysejowych szalikach i koszulkach powstały krótko przed wyjściem na uroczyste rozpoczęcie konkursu. Cała impreza rozpoczęła się od pochodu reprezentantów krajów, które biorą udział w tegorocznych finałach. Organizatorzy powitali wszystkich bardzo serdecznie. Zapewnili, że nasze dotarcie na finały to już jest zwycięstwo i oczywiście życzyli powodzenia. Otwarcie odbyło się w wielkiej hali Comcast Center.

Na jednym ze zdjęć moi podopieczni zajmują się składaniem maszyny, ponieważ już w sobotę o 14.24 czasu amerykańskiego będą prezentować swoje przedstawienie. Konkurencja w problemie "To raczej proste inaczej" w II grupie wiekowej jest spora - 66 drużyn z całego świata.

Dzisiaj dzieciaki z gimnazjum poznały swoją drużynę kumpelską z Virginii. Podobno są bardzo mili i chętnie uczą się polskich słówek.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl