Nie pomógł nawet hat trick Kaźmierczaka

2011-05-04 08:59:07  |  Ł.R.

Po zwycięskim meczu ligowym drużyny Red Devils Chojnice z Jango Katowice przyszedł czas stawić czoła drużynie Rekordu Bielsko-Biała w rewanżowym meczu 1/4 Halowego Pucharu Polski.

W pierwszym spotkaniu w Chojnicach Czerwone Diabły przegrały 4:2. Pierwsze dziesięć minut należało do bielszczan, którzy po golach Pawła Machury i Piotra Bubca prowadzili 2:0. Trener Tomasz Aftański widząc, że nie ma już nic do stracenia, postanowił wycofać bramkarza i postawić wszystko na jedną kartkę. Zaowocowało to już po paru sekundach, bowiem na listę strzelców wpisał się Mariusz Kaźmierczak, strzelając kontaktowego gola dla Czerwonych Diabłów. Wynikiem 2:1 dla Rekordu zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Drugą połowę rozpoczęliśmy tą samą strategią z "lotnym bramkarzem". Przewaga jednego zawodnika zaprocentowała kolejną bramką ,,Kazka" w 21. minucie. Ten sam zawodnik po raz trzeci w 29. minucie wpisał się na listę strzelców. Od tego momentu mecz nabrał tempa. Odżyły nadzieje na półfinał. Niestety, gospodarze podcięli nam skrzydła w 33. minucie, doprowadzając do remisu. Na dwie minuty przed końcową syreną Artur Chrzonowski ponownie wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 4:3. Wynik meczu ustalił Tomasz Dura i to jego zespół zagra w półfinale.

REKORD BIELSKO BIAŁA - RED DEVILS CHOJNICE 4:4 (2:1)

1:0 Machura (3 min.)

2:0 Bubec (10 min.)

2:1 Kaźmierczak (14 min.)

2:2 Kaźmierczak (21 min.)

2:3 Kaźmierczak (29 min.)

3:3 Włoch (33 min.)

3:4 Chrzonowski (38 min. rzut karny)

4:4 Dura (39 min.)

Red Devils: Kartuszyński - Widzicki, Broner, Mączkowski, Kaźmierczak - Żołądź, Diguinho, Kriezel,  Chrzonowski - Skiba, trener Tomasz Aftański, kierownik Marcin Synoradzki.