Strona główna

Piękny sen Red Devils trwa. Diabły w półfinale!

Piękny sen Red Devils trwa. Diabły w półfinale!

2013-04-17 22:47:34  |  Ł.R.

Spełnił się sen o walce o medale dla Czerwonych Diabłów, którzy pokonując dzisiaj (17.04) Marwit Toruń awansowali do półfinału Ekstraklasy Polskiej Ligi Futsalu.

Pierwsza odsłona meczu trzymała mocno w napięciu, jednak nie przyniosła żadnych bramek. Oba zespoły zagrały przede wszystkim na zero z tyłu, broniąc dostępu do własnej bramki. Najbliżej zdobycia bramki był Łukasz Sobański, który w trafił w słupek.

W drugiej połowie kibice nie mogli narzekać na brak wrażeń. Worek z bramkami otworzył w 22. minucie Vitaliy Kolesnik, jednak pięć minut później Czerwone Diabły na ziemię sprowadził Oleksandr Szamotij, wyrównując stan meczu. W kolejnych minutach inicjatywę przejęli "Marchewkowi", jednak Red Devils po raz kolejny udowodniło, że gra z kontrataku należy do ich mocnej strony. Po jednym z nich Łukasz Sobański strzelił z ostrego kąta umieszczając piłkę w bramce przy słupku, nie dając szans do obrony Maciejowi Flotynowi. Kiedy przy  stanie 3:1 z boiska za czerwoną kartkę wyleciał Denys Diemishev, wiadomo było, że zespołowi z Chojnic już nikt nie odbierze historycznego awansu do strefy medalowej. Na wyżyny swoich możliwości wspiął się również Mariusz Kaźmierczak, który z formą trafił idealnie na play offy. "Kazek" dwukrotnie wprawiał w szał radości sympatyków Czerwonych Diabłów, kolejno w 32. i 35. minucie meczu.

Torunianom na nic zdało się wycofanie w końcówce bramkarza. Pomimo pogoni za drugim golem, goście nie mieli pomysłu na pokonanie dobrze grającej defensywy i ostatecznie Czerwone Diabły wygrały spotkanie 4:1. W półfinale na nasz zespół czeka już zespół Gatta ze Zduńskiej Woli.

Z taką grą w obronie, zaangażowaniem wszystkich zawodników, skutecznością w ataku oraz determinacją pokazaną w ostatnich meczach, możemy po cichu myśleć o tym, że awans do finału staje się coraz bardziej realny.

RED DEVILS CHOJNICE - MARWIT TORUŃ 4:1 (0:0)

Red Devils Chojnice: Błaszczyk, Kartuszyński – Sobański, Brzószczyk, Sundeev, Mączkowski,  Kolesnik, Ł. Pieczyński, D. Pieczyński, Kriezel, Solecki, Kaźmierczak, Jączkowski.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl