Strona główna

Koncert fortepianowy Gabrieli Szendzielorz- Jungiewicz

Koncert fortepianowy Gabrieli Szendzielorz- Jungiewicz

2023-09-15 12:58:46  |  ChCK

W sobotę, 16 września, o godz. 17.00 w Chojnickim Centrum Kultury odbędzie się koncert fortepianowy Gabrieli Szendzielorz- Jungiewicz. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w kasie ChCK.


GABRIELA SZENDZIELORZ - JUNGIEWICZ - Ukończyła katowicką Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w dwóch specjalnościach: teorię na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki oraz fortepian na Wydziale Instrumentalnym w klasie prof. Czesława Stańczyka. Obecnie jest profesorem doktorem habilitowanym w macierzystej uczelni. Jest laureatką Konkursu Muzyki Kameralnej w Łodzi. Brała udział w konkursach Bachowskich w Lipsku i Saarbrücken, jak również w licznych kursach kompozytorskich i pianistycznych. Występowała w kraju i za granicą (Brazylia, Czechy, Słowacja, Niemcy) z recitalami solowymi, kameralnymi i jako solistka z orkiestrami. Wielokrotnie uczestniczyła w międzynarodowych festiwalach muzyki współczesnej, jak m.in.: Warszawska Jesień, Musica Polonica Nova, Polska Muzyka Najnowsza – Festiwal Prawykonań w Katowicach, Śląskie Dni Muzyki Współczesnej w Katowicach, Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich. Poznańska Wiosna Muzyczna.
Dokonała prawykonań utworów polskich kompozytorów współczesnych: Zbigniewa Bargielskiego, Edwarda Bogusławskiego, Wiesława Cienciały, Magdaleny Cynk, Mariusz Dubaja, Andrzeja Dziadka, Ryszarda Gabrysia, Piotra Grelli-Możejko, Dobromiły Jaskot, Tomasza Kamieniaka, Jerzego Kornowicza, Justyny Kowalskiej-Lasoń, Małgorzaty Maliszczak, Macieja Małeckiego, Piotra Mossa, Krystyny Moszumańskiej-Nazar, Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil, Piotra Radko, Bogusława Schaeffera, Marka Stachowskiego, Katarzyny Stępniewskiej, Anny Zawadzkiej-Gołosz, Joanny Zdechlikiewicz, Andrzeja Zubka i innych.
Nagrywała: archiwalnie dla radia utwory Edwarda Bogusławskiego, Andrzeja Dziadka, Bolesława Szabelskiego, Juliusza Łuciuka; dla telewizji utwory Aleksandra Skriabina, walce XX wieku; na CD – Walce XX wieku, Dzwony, Muzyka współczesnych kompozytorów śląskich dla 2 pianistów nagrana wspólnie z Andrzejem Jungiewiczem, a także kompozycje Edwarda Bogusławskiego, Andrzeja Dziadka, Jacka Glenca, Aleksandry Garbal, Małgorzaty Kaniowskiej, Przemysława Szczotki. Ostatnio w wydawnictwie DUX ukazała się Jej płyta Polska muzyka fortepianowa XX wieku z utworami Panufnika, Bacewicz, Schaeffera, Lutosławskiego i Serockiego. Zajmuje się popularyzowaniem muzyki współczesnej, prowadząc warsztaty i kursy dla uczniów, nauczycieli i studentów.
Jako juror bierze udział w konkursach pianistycznych dla dzieci. Jest autorką publikacji oraz artykułów dotyczących muzyki współczesnej i improwizacji.
Koncert odbędzie się ramach Dni Sztuki 2023 w Chojnicach. Więcej o wydarzeniu - TUTAJ

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl