Strona główna

Koncert śpiewającej rodziny Kaczmarek

Koncert śpiewającej rodziny Kaczmarek

2022-08-21 21:46:18  |  ChCK

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza 20 października o godz. 19:00 na koncert rodzinnego zespołu śpiewaków operowych w skład, którego oprócz rodziców: Iwony Kaczmarek – sopran liryczny i Piotra Kaczmarka – tenor dramatyczny wchodzą  genialnie uzdolnieni bracia: Adam – tenor i Wojciech – baryton.


Rodzina śpiewa razem od ponad 5 lat. Śpiewająca Rodzina Kaczmarek w swoim niezwykle bogatym repertuarze śpiewa wiele znanych i lubianych arii i duetów z opery i operetki, piosenki z musicali, a także światowe i polskie standardy muzyki estradowej, przeboje muzyki filmowej oraz okazjonalnie – pieśni patriotyczne i religijne (również kolędy).

Podczas koncertu wykonają ulubione utwory publiczności, ale zaprezentują także kilka mniej znanych, ale pięknych muzycznych perełek. Rodzinie Kaczmarek towarzyszyć będzie Zespół Kameralny Orkiestry Symfoników Bydgoskich, a koncert poprowadzi Emilia Czekała.

Iwona Kaczmarek – sopran liryczno – dramatyczny

Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi. Studiowała na wydziale wokalno – aktorskim. Już w czasie studiów podjęła współpracę z Filharmonią Łódzką. Studia podyplomowe odbyła pod kierunkiem wybitnego tenora  Kałudi Kałudowa znanego na świecie śpiewaka operowego. Od 2006 r. współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi. Debiutowała w partii tytułowej opery G. Verdiego Aida. W swoim repertuarze posiada role w operach m.in.:  Tosca, Hrabina, Halka, Trubadur oraz partie w następujących operetkach: Baron cygański, Wesoła Wdówka, Księżniczka Czardasza. Występuje gościnnie na terenie całego kraju, śpiewając zarówno repertuar klasyczny jak i estradowy. Jest obdarzona głosem o charakterystycznej przepięknej i ciepłej barwie. Jej umiejętności wokalne pozwalają na wykonywanie bardzo szerokiego repertuaru: od pieśni poprzez musicale, operetkę, aż po klasyczną „Wielką” operę w największych metropoliach w kraju  i na świecie.

Piotr Kaczmarek – tenor dramatyczny

W 2000 roku ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi. Studiował na wydziale wokalno – aktorskim. Dalszą edukację podjął, podobnie jak jego żona, u światowej sławy tenora Kałudi  Kaudowa. Przez dwa sezony był pierwszym tenorem Teatru Muzycznego w Łodzi. Od 2000 roku współpracuje jako pierwszy tenor z Reprezentacyjnym Zespołem Wojska Polskiego w Warszawie. Występuje w filharmonii warszawskiej, katowickiej, krakowskiej, rzeszowskiej, koszalińskiej i kieleckiej. Współpracował  z Teatrami Muzycznymi w całym kraju. Najczęściej koncertuje ze swoją śpiewającą Rodziną (Iwoną, Wojtkiem i Adamem), ale i sam, na terenie całej Polski i poza jej granicami.

Adam kaczmarek – tenor

Urodził się 9 lutego 2003 r. Muzyka jest  z nim od urodzenia. Już od najmłodszych lat próbował naśladować swoich rodziców, którzy są znanymi w kraju i poza jego granicami śpiewakami operowymi. Śpiewa piosenki zarówno z repertuaru klasycznego jak i estradowego. W programie telewizyjnym  „Mam talent” odniósł niebywały sukces. Warto wspomnieć, że stronę Adama na YouTube odwiedziło ponad 40 milionów  osób. Adam obdarzony jest przepięknym głosem.
Często porównywany jest do włoskiego tenora Robertino Loreietiego.  W styczniu 2017 r. nagrał wspólnie z bratem Wojciechem debiutancką płytę pt.  „Marzenia się spełniają”, a w październiku  2017 roku drugą płytę pt. „Najpiękniejsze pieśni neapolitańskie”. Od 11 lat trenuje karate kyokushin. Na swoim koncie ma wiele sukcesów sportowych, posiada zielony pas. W przyszłości chciałby śpiewać na największych krajowych i światowych scenach nie tylko operowych.

Wojtek Kaczmarek – baryton

Urodził się 25 lutego 1999 r. Pochodzi z muzycznej rodziny. Muzyka jest w jego życiu od urodzenia. Swoją muzyczną karierę rozpoczął już w przedszkolu. Po mutacji dysponuje nadzwyczaj pięknym i niepowtarzalnym ( w barwie) głosem –  barytonem, czym zawsze zaskakuje publiczność. Śpiewa piosenki zarówno z repertuaru klasycznego jak i estradowego. Ma bardzo wiele scenicznych sukcesów. W programie telewizyjnym „Mam talent” odniósł jak i jego brat Adam niebywały sukces. W styczniu 2017 r. nagrał wspólnie z bratem Adamem debiutancką płytę „Marzenia się spełniają”, a w październiku 2017 r. drugą płytę pt. „Najpiękniejsze pieśni neapolitańskie”. Od 12 lat trenuje karate kyokushin. Na swoim koncie ma wiele zwycięstw na ogólnopolskich zawodach.  Posiada brązowy pas.

Chojnickie Centrum Kultury

Czwartek 20 października 2022 r, godz. 19:00

Bilety: 70 zł (do kupienia w kasie ChCK i przez internet)

KUP BILET

Zapraszamy!

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl