Strona główna

W Chojnicach zachęcano do ‘Obywatelskiej Kontroli Wyborów’ (FOTO)

W Chojnicach zachęcano do ‘Obywatelskiej Kontroli Wyborów’ (FOTO)

2023-08-04 15:33:29  |  Angelika Ollik

Do aktywnego udziału w sprawdzaniu uczciwości podczas nadchodzących wyborów zachęcał m.in. Marszałek Senatu RP Tomasz Grodzki. „Te wybory nie mogą być zatrute kłamstwem, nie mogą być zatrute oszustwem.”


Dzisiaj (04.08.), na Starym Rynku w Chojnicach, odbyło się spotkanie otwarte dla mieszkańców. Pojawił się na nim Marszałek Senatu RP Tomasz Grodzki, parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej oraz samorządowcy.

- Jak ważne są zbliżające się wybory, które są przed nami, nie trzeba nikomu mówić – podkreślał podczas spotkania starosta chojnicki Marek Szczepański. Dlatego my robimy wszystko, żeby te wybory były uczciwe.

Natomiast Marszałek Senatu RP, Tomasz Grodzki zachęcał do aktywnego udziału w kontroli prawidłowości podczas wyborów parlamentarnych. – Te wybory nie mogą być zatrute kłamstwem, nie mogą być zatrute oszustwem -  mówił do zebranych. – Jeździmy po Polsce, aby namawiać państwa, żebyście się zapisywali do komisji, na przewodniczących, wiceprzewodniczących, członków czy mężów zaufania. Parlamentarzysta zaznaczył również, że zostały zwiększone środki na ten cel.

- Wiecie jak ważne są te wybory – mówiła z kolei  posłanka Agnieszka Pomaska.Warto mobilizować swoją rodzinę, swoich sąsiadów, dlaczego konkretnie te wybory są tak ważne. Zobaczcie co oni wyprawiają, oni nie cofną się przed niczym, wykorzystują pieniądze spółek Skarbu Państwa do kampanii wyborczej – podnosiła przedstawicielka KO mówiąc o wydatkach rządu na telewizję publiczną czy pikniki obywatelskie.

Do obywatelskiej kontroli wyborów zachęcała także Sława Rafalak z KOD-u. – W tej chwili mamy 11 tysięcy obserwatorów, potrzebujemy jeszcze 30 tysięcy. W każdej komisji musi być ktoś, kto będzie patrzył komisji, liczącym na ręce.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl