Strona główna

Pościg za kierowcą peugeota. 26-latek pod wpływem narkotyków i alkoholu próbował uciec policji

Pościg za kierowcą peugeota. 26-latek pod wpływem narkotyków i alkoholu próbował uciec policji

2023-03-21 13:27:17  |  opr. red. KPP w Chojnicach

Ponadto, mężczyzna narkotyki posiadał również przy sobie i okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania pojazdem.

W ubiegłą niedzielę około godz. 22:00, policjanci z chojnickiej  komendy postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę peugeota, którego styl jazdy wskazywał na to, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Niestety, jadący osobówką, zlekceważył wydane przez policjantów polecenie do zatrzymania się i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg. Funkcjonariusze jadąc oznakowanym radiowozem włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe wydając mężczyźnie polecenie do zatrzymania się. Po przejechaniu kilku kilometrów mężczyzna zatrzymał pojazd i próbował kontynuować ucieczkę pieszo. Policjanci zatrzymali uciekiniera.

Samochodem kierował 26-letni mieszkaniec Chojnic. Szybko okazało się dlaczego mężczyzna tak bardzo chciał uniknąć kontaktu z policjantami – otóż badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, dodatkowo kierowca przyznał się, że zażywał narkotyki, nie posiadał prawa jazdy, a w jego samochodzie policjanci znaleźli narkotyki.


Teraz mężczyzna poniesie odpowiedzialność, nie tylko za liczne wykroczenia popełnione w ruchu drogowym podczas ucieczki, ale przede wszystkim za przestępstwa polegające na niezatrzymaniu się do kontroli, kierowaniu w stanie nietrzeźwości oraz posiadaniu środków odurzających. Za te czyny 26-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl