5 medali zdobyli zawodnicy 'UKS Bokser' na Mistrzostwach Wybrzeża

2023-02-27 08:51:57  |  opr. red. UKS Bokser

Trzy srebrne i po jednym złotym oraz brązowym.

W dniach 25-26.02.2023r. w Człuchowie odbyły się Mistrzostwa Wybrzeża. Do zawodów stanęli zawodnicy oraz zawodniczki zrzeszeni w Pomorskim Okręgowym związku Bokserskim.

Uczniowski Klub Sportowy BOKSER Chojnice do zawodów zgłosił 7 zawodników. Niestety ze względu na małą liczbę uczestników w niektórych kategoriach wagowych, przeciwników w ringu nie znaleźli Juniorzy: Jakub Knyba 48kg, oraz Maciej Chrzan 71kg.

Junior 60kg: Oskar Jankowski w walce półfinałowej przegrał z Wojciechem Knapiakiem (Bombardier Gdynia).

Junior 60kg: Michał Łangowski w walce finałowej musiał uznać wyższość Wojciecha Knapiaka (Bombardier Gdynia).

Junior 75 kg. Filip Szulc po zaciętym pojedynku finałowym niestety przegrał z Janem Choińskim KS Sako Gdańsk

Senior 67 kg: Sebastian Cupa w porywającym pojedynku półfinałowym pokonał na PKT Tomasza Wadonia GKS Champion Gdańsk. W walce finałowej Sebastian po bardzo wyrównanej walce, werdyktem sędziowskim uległ faworyzowanemu Igorowi Pawilukowi SKB Czarni Słupsk.

Na zdjęciu: Sebastian Cupa

Senior 75kg: Bartosz Prądziński w finale imprezy w widowiskowy sposób pokonał  Michała Duraja z Stowarzyszenia "Obudź w Sobie Potencjał".

Na zdjęciu: Bartosz Prądziński

Były to pierwsze zawody w 2023 r. - Możemy być zadowoleni ze startu podpoiecznych - mówią szkoleniowcy UKS BOKSER, Andrzej Plata oraz Marcin Łęgowski. - Przed nami bardzo intensywny okres przygotowań do kolejnych startów.