Strona główna

Chojnicki sztab WOŚP podsumowuje tegoroczny finał. ‘Mamy rekord’

Chojnicki sztab WOŚP podsumowuje tegoroczny finał. ‘Mamy rekord’

2023-01-31 13:46:19  |  Angelika Ollik fot. Aleksander Fudali

Udało się zebrać ponad 218 tys. złotych, które w tym roku zostaną przeznaczone na wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń sepsą.

Tegoroczny 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy okazał się rekordowy, bowiem w chojnickim sztabie udało się zebrać ponad 218 tysięcy złotych.

- Szacunkowo całościowa kwota wyniosła 218 tys. 708 zł i 78 groszy, przy czym kwota z WOŚP-owego Spotkania z Kulturą to 121 tys. 200 zł, a z Metalowej Orkiestry 9 tys. 531 zł i 43 gr. Ta suma się jeszcze zmieni oczywiście, ponieważ dojdą pieniądze ze skarbonek, z aukcji internetowych i wpłat indywidualnych – mówi Paulina Ambroziak, szefowa chojnickiego sztabu WOŚP.

Podczas finału odbyło się także sporo licytacji, jednak nie wszystkie przedmioty udało się zlicytować i trafią one w przeciągu dwóch dni na allegro. Są to głównie vouchery oraz obrazy.

- Całym sztabem jesteśmy zadowoleni z finału, wolontariusze kwestowali dzielnie po całym mieście. Szczęśliwie nie zdarzył się żaden incydent, ani podczas zbiórki, ani podczas finału – dodaje Paulina z chojnickiego WOŚP-u.

Dodajmy, że łącznie podczas tegorocznego finału kwestowało 140 wolontariuszy. Najstarszy z nich ma 72 lata, zaś najmłodsza 2 latka.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl