Strona główna

Światełko wsparcia dla Owsiaka

Światełko wsparcia dla Owsiaka

2019-01-21 01:37:14  |  Anna Zajkowska

Wczoraj (20.01), w ramach akcji „Murem dla Owsiaka”, na Starym Rynku spotkali się chojniczanie, którym nie jest obojętny los Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz jej dyrygenta, Jurka Owsiaka. Spotkanie, które pierwotnie zaplanowano jako zgromadzenie wsparcia przybrało bardzo radosny charakter.


Po tym, jak po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, Jerzy Owsiak zrezygnował z dowodzenia fundacją WOŚP w całym kraju zaczęły formować się grupy wsparcia dla głównego dyrygenta Orkiestry. Owsiak, przyznał, że ze względu na mowę nienawiści, która doprowadziła do tragedii w Gdańsku oraz liczny hejt, wyzwiska i groźby kierowane także pod jego adresem usunie się w cień. W sobotę (19.01), po setkach maili nakłaniających go do powrotu oraz po prośbach wdowy po prezydencie Adamowiczu, Jurek Owsiak podjął decyzję o powrocie.

Zanim jednak Polskę obiegła ta wieść, w wielu miastach rozpoczęto już organizację zgromadzeń mających na celu wesprzeć szefa Orkiestry w trudnym dla niego momencie. W Chojnicach akcję znaną powszechnie jako „Murem za Owsiakiem” nazwano „Światełkiem do nieba dla Jurka”.

Plan na niedzielny wieczór był prosty. Zgromadzić na Starym Rynku ludzi, którzy swoimi sylwetkami utworzą serce. Zebrani w rękach trzymali czerwone balony oraz zimne ognie. Zadanie okazało się w praktyce jednak nieco trudniejsze. Kształt serca nie wyszedł. Niemniej wykonana z ratuszowego tarasu fotografia pokazuje, że jest w Chojnicach spore grono ludzi, którym na Wielkiej Orkiestrze pod dyrygenturą Jurka Owsiaka zależy.

Atmosfera towarzysząca temu spotkaniu była bardzo radosna. Tendencja ta utrzymała się jeszcze po rozejściu się ludzi, a to za sprawą wolontariuszy chojnickiego sztabu WOŚP, którzy wraz z chętnymi osobami wykonali piosenkę-podziękowanie, napisaną specjalnie dla Owsiaka. Korzystając z okazji głos zabrał także Krzysztof Ginter, szef lokalnego sztabu. Podziękował on zebranym za udział w 27. finale WOŚP-u, rekordowe datki, za spotkanie na chojnickiej starówce oraz za to, że potrafią się jednoczyć.

Fotografia, którą wykonała reporterka naszego portalu, Anna Zajkowska, zostanie oprawiona i wysłana do warszawskiego sztabu. Opatrzona zostanie dopiskiem „Jurek, Chojnice stoją za Tobą murem!”.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl