Triathlon ponownie zagościł w Charzykowach (FOTO)

2022-06-13 09:15:28  |  oprac. red. fot. Aleksander Fudali

Po trzech latach przerwy triathloniści po raz kolejny mogli zmierzyć się w sportowej rywalizacji.

Zawody sportowe nad jeziorem Charzykowskim są już coroczną tradycją, która w tym roku odbyła się po raz siódmy. Pogoda wyjątkowo sprzyjała uczestnikom, a temperatura wody wynosiła 19 stopni Celsjusza. Jak co roku zawodnicy pływali, jeździli na rowerze, a także pobiegli po zwycięstwo na mecie.

W sobotę 11 czerwca zawodnicy mierzyli się z dystanem 28,25 km oraz 112,99 km, a także brali udział w sztafetach. Mieszkaniec gminy Chojnice, Łukasz Krieger z Nowej Cerkwi godnie zaprezentował region ustanawiając  rekord dystansu  sprinterskiego (28 km 250 m) pokonując go w czasie 58 minut i 47 sekund. Jako jedyny skończył na mecie z wynikiem poniżej godziny. Wśród kobiet natomiast wygrała Angelika Kowalska z Przyłęk. W kategorii mężczyzna 18-29 lat na dystansie połówki najlepszy okazał się Dawid Jażdzewski z Chojnic.

Na drugiej pokonywanej przez zawodników tego dnia trasie o długości 112 km 990 m najszybszy był Christopher Pietruczuk z Kołobrzegu, a z kobiet Ola Truskolawska z Gdyni.

W niedzielę 12 czerwca wystartował jeden wyścig na trasie 56,5 km, a wygrał go Piotr Mazur z Grudziądza. Natomiast Adrianna Drewczyńska z Chojnic wywalczyła brązowy medal w kategorii kobiet 40-49 lat.

Dodatkowo zawody okazały się udane szczególnie dla sportowczyń z Charzyków, które zdobyły łącznie w niedziele aż 2 medale. Srebro wywalczyła Julia Żmija (ćwiartka K 18-29), a do domu z brązowym medalem wróci Anna Kosmalska (ćwiartka K 50-59).