Charzykowy pod znakiem triathlonu

2017-06-10 14:00:24  |  Monika Szymecka

Dziś sportowcy rywalizują na trzech dystansach w ramach III Marbruk Triathlonu Charzykowy.

Zaczęło się od sprintu, czyli dystansu 28,25 km, który wygrał Marek Kowalczyk z Endu Sport z Bydgoszczy z czasem 1:02:46. Pierwsza na mecie wśród kobiet była Agata Sobielga z Poznania (1:08:20). Od godz. 11 do wody trójkami wbiegali uczestnicy najdłuższego w charzykowskich zawodach dystansu, czyli 112,99 km - 1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem, 21 km biegu. A kwadrans po nich sztafety zaczęły ćwiartkę - 56,5 km: 0,95 km pływania, 45 km jazdy rowerem i 10,55 km biegu. Jutro także popularna ćwiartka, ale już indywidualnie.

Najszybszy w połówce był Remigiusz Kot z Bielsko-Białej z czasem 4:26:44.

Zobacz wyniki

Niedziela to zmagania na dystansie 56,5 (975m pływania, 45 km na rowerze i 10,5 km biegiem). Jako pierwszy z czasem 1:57:31 trithlon ukończył Sylwester Swat z Przemierowa. Drugie miejsce wywalczył Daniel Formela (1:58:44, Gdynia). Jako trzeci na metę wbiegł Paweł Mizierski z Redy (2:03:58). Wsród pań najlepsza okazała się Paulina Załucka z Elbląga, która ukończyła zawody z czasem 2:14:30.