Strona główna

Eko-posesja powiatu chojnickiego. Chojnicki Alarm dla Klimatu zaprasza do konkursu

Eko-posesja powiatu chojnickiego. Chojnicki Alarm dla Klimatu zaprasza do konkursu

2021-03-11 11:27:31  |  oprac. red., fot. pexels.com

- W trosce o poprawę jakości powietrza naszego miasta i regionu oraz w obawie o coraz to większą i bezpodstawną naszym zdaniem wycinkę drzew, Chojnicki Alarm dla Klimatu postanowił podjąć szereg działań edukacyjnych i motywujących społeczność powiatu chojnickiego do większej dbałości o przyrodę. Wraz z wieloma znawcami tematu m.in. zasłużonymi ekologami i nauczycielami opracowaliśmy konkurs dzięki któremu, taką mamy nadzieję, wielu z was postanowi w najbliższej przyszłości zadbać o naturalność przyrody, bioróżnorodność gatunków i proekologicznych rozwiązań na swojej posesji. Konkurs na Eko-posesje powiatu chojnickiego pozwoli nam nie tylko wyróżnić takie posesje, ale i wpłynąć na proekologiczne działania mieszkańców - mówi Bożena Stępień, wiceprezes stowarzyszenia.

Eko-posesja to dom otoczony naturalną zielenią: dużą ilością drzew, krzewów, kwiatów i ziół. To dom ogrzewany w najbardziej możliwie ekologiczny sposób (olej opałowy, gaz, energia elektryczna z sieci, fotowoltaika, pompa cieplna). To przede wszystkim dom bez tzw. kopciucha!

Eko-posesja to także dom, który sam w sobie oszczędza energię, np. dom pasywny lub choćby taki, który posiada panele słoneczne. Eko-posesja powinna posiadać chociażby proste urządzenia, które oszczędzają wodę, a teren wokół domu nie powinien być zabetonowany. - Wszystkie te elementy będą oceniane przez komisję, którą wkrótce powołamy. W czasie oględzin będzie ona dysponować kryteriami oceny merytorycznej, które są załącznikiem do regulaminu - mówi Bożena Stępień z Chojnickiego Alarmu dla Klimatu.

 

Organizatorzy konkursu wyróżnią specjalnymi tabliczkami i nagrodami trzy eko-posesje z każdej gminy w powiecie chojnickim. W finale trójka najwyżej punktowanych właścicieli eko-posesji otrzyma dodatkowe nagrody ufundowane przez starostę powiatu chojnickiego.

- Zgłoszenia do konkursu przyjmować będziemy od 1 maja 2021 do 9 sierpnia br. na specjalnych formularzach zgłoszeniowych, dostępnych od 1 maja w informacjach turystycznych na terenie powiatu - zachęca wiceprezes stowarzyszenia.

Regulamin konkursu
Zgłoszenie

Oświadczenie o wyrażeniu zgody

Kryteria oceny

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl