Strona główna

Zwolnienie z opłaty targowej dla handlujących i rekompensata dla samorządu

Zwolnienie z opłaty targowej dla handlujących i rekompensata dla samorządu

2021-01-22 16:06:35  |  Agata Wiśniewska

- Od 1 stycznia nasi inkasenci nie pobierają opłaty targowej od osób handlujących przy ul. Młodzieżowej i Angowickiej - informuje Adam Kopczyński, zastępca burmistrza. Miasto Chojnice skorzystało z możliwości, jaką samorządom dała Tarcza Antykryzysowa 6.0.


Prowadzący działalność na targowiskach miejskich, przy ul. Angowickiej i Młodzieżowej, zostali zwolnieni z opłaty targowej wraz z nadejściem stycznia. Dwa tygodnie wcześniej w naszym kraju w życie weszła, Tarcza Antykryzysowa 6.0, która umożliwiła ratuszowi takie działanie.

- Z tytułu zwolnienia z opłaty targowej samorządom przysługuje rekompensata ze środków funduszu przeciwdziałania skutkom covid. Podstawę do wyliczenia rekompensaty stanowią dochody z opłaty targowej wykazane w sprawozdaniach jednostek samorządu terytorialnego za rok 2019 - mówi Adam Kopczyński, zastępca burmistrza. W przypadku Chojnic jest 100 tys. zł. Pieniądze na konto urzędu mają wpłynąć do końca marca br. Okres zwolnienia handlujących z opłaty targowej obejmuje cały bieżący rok.

Handel na targowisku przy ul. Młodzieżowej prowadzony jest od poniedziałku do piątku, w przypadku Angowickiej we wtorki, piątki i soboty.

Poniżej wysokość opłat, jakie obowiązywały handlujących w roku ubiegłym.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl