Magdalena Kwaśna pojedzie na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021

2020-11-02 09:38:00  |  oprac. i fot. (aw)

Żeglarka Chojnickiego Klubu Żeglarskiego sama kwalifikację dla Polski wywalczyła, co nie było jednak tożsame z tym, że do Tokio pojedzie. Magdalena Kwaśna musiała jeszcze wygrać wewnętrzne eliminacje biało-czerwonych  i to się udało.

Magdalena Kwaśna w 2018 roku wraz z ChKŻ sięgneła po laur Dokonań Roku w kategorii Sport.

Decyzję o nominacji Magdaleny Kwaśnej podjął Zespół Decyzyjny Polskiego Związku Żeglarskiego, a zatwierdził ją zarząd. Formalnie musi, ją jeszcze zatwierdzić Polski Komitet Olimpijski.

Zawodniczka ChKŻ jest mistrzynią Polski w klasie Laser Radial.  Zwyciężyła w tym roku w regatach LOTOS Nord CUp Gdańsk, a żeglując w załodze Sailing Poland VO65 , pobiła rekord  trasy wyścigu ORVALDI B8 Race.

Nominację dla Polski Magdalena Kwaśna zdobyła w 2018 r. podczas Mistrzostw Świata w duńskim Aarhus, gdzie zajęła 12. pozycję. Tegoroczną rywalizację na MŚ w Australii chojniczanka zakończyła na piątej lokacie. O imienną nominację do Tokio Magda walczyła  z Agatą Barwińską (MOS Iława).