Złoto i brąz na olimpiadzie

2012-08-06 11:25:48  |  ChKŻ

Zawodniczka Chojnickiego Klubu Żeglarskiego Magdalena Kwaśna zdobyła złoty medal na XVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w klasie Laser 4.7 w klasyfikacji dziewcząt do 15 lat. Olimpiada odbyła się w Pucku w dniach 28 lipca-1 sierpnia 2012 r.

Magda wygrała zdecydowanie wygrywając 5 z 7 wyścigów (w dwóch pozostałych zajęła drugie miejsce). Srebrny medal zdobyła Agnieszka Dubiel z TS KUŹNIA Rybnik, natomiast brąz Natalia Stawiarska z MKS DWÓJKA Warszawa. W tej grupie startowało ogółem 18 dziewcząt. W klasyfikacji dziewcząt do 17 lat wygrała Julia Stefaniak (TS KUŹNIA Rybnik), przed Zofią Przygórzewską (AZS OS Poznań) i Małgorzatą Pawlak (ŻMKS Poznań) – startowało 18 zawodniczek.

W rywalizacji chłopców w klasie Laser 4.7 do 15 lat na najniższym stopniu podium stanął zawodnik ChKŻ Chojnice Wojciech Lipke zdobywając tym samym brązowy medal. Rywalizację wygrał Jakub Olejnik z SEJK POGOŃ Szczecin, natomiast srebro zdobył Cyprian Błaszczyk z KS KUŹNIA Rybnik. Zawodnik ChKŻ Marcin Pilarczyk zajął 13 miejsce (startowało łącznie 32 zawodników). W klasyfikacji chłopców do 17 lat na całym podium stanęli zawodnicy UKS FIR Warszawa złoto zdobył Mateusz Kuder, srebro Jakub Rosłoń, a brąz Cyprian Kowalczyk (startowało łącznie 38 zawodników).

W klasie L’Equipe brązowy medal zdobyła załoga LKS Charzykowy Sandra Papka i Martyna Zielińska (łącznie startowało 14 załóg).